Naga Markets 

11 bit studios11bit Studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r.

Te artykuły również Cię zainteresują

Spółka wypracowała 4,44 mln zł jednostkowego zysku netto w I kw. 2019 r. wobec 0,98 mln zł straty rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 5,75 mln zł wobec 0,8 mln zł straty rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 14,18 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 2,25 mln zł rok wcześniej.

“Bardzo dobre wyniki finansowe za pierwsze trzy miesiące bieżącego roku to zasługa skutecznej sprzedaży całego portfolio naszych tytułów, w tym przede wszystkim ‘Frostpunk’ i ‘Moonlighter’ – skomentował prezes Grzegorz Miechowski.

Pojawiły się także zapowiedzi co do wyników w drugim półroczu:

“Druga połowa 2019 roku zapowiada się dla 11 bit studios bardzo gorąco. Oprócz debiutu konsolowego Frostpunka, spółka przygotowuje się do premier Children of Morta (jednocześnie na cztery platformy sprzętowe) i Moonlightera w wersji na urządzenia mobilne. Na rynek trafią też płatne dodatki do Frostpunka, Moonlightera i This War of Mine (trzeci epizod z serii TWoM: Stories). Dlatego II półrocze bieżącego roku dla 11 bit studios zapowiada się, jeśli chodzi o spodziewane wyniki finansowe, wyraźnie lepiej niż pierwsze sześć miesięcy”

“W II półroczu 2019 roku można też oczekiwać pierwszych decyzji na temat dwóch kolejnych tytułów, które zamierza produkować spółka. Trafią na rynek po grze Projekt 8. Równoczesna produkcja kilku tytułów znacznie przybliży 11 bit studios do realizacji średnioterminowego celu, czyli jednej premiery (własnej gry) rocznie”

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki nie reagują na podane informacje. Spoglądając na wykres widać, że trwa korekta ostatniej fali wzrostowej i być może pojawi się druga fala spadkowa. Nadal niewiele to jednak zmienia na tle ostatnich silnych wzrostów. Warto zauważyć, że korekta zaczęła się po tym jak cena domknęła lukę z sierpnia ubiegłego roku. Wydaje się zatem, że wyjście ponad poziom 424,50 zł powinno oznaczać atak na historyczne maksima.

11bit
źródło xStation 5

Czytaj także: CCC z mocnymi przychodami ale słabym zyskiem. Technika daje nadzieje na odbicieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here