Naga MarketsDokładnie 10 lutego 2017 roku do obiegu trafił banknot 500 złotowy z wizerunkiem Jana III Sobieskiego. Miał on być odpowiedzią na rosnące potrzeby NBP w zakresie przechowywania rezerw, dzięki czemu do tej pory nie był on zbyt popularnym i często spotykanym nominałem w portfelach Polaków. Wiele wskazuje jednak na to, że w najbliższym czasie się to zmieni.

  • Banknoty o nominale 500 zł dostępne w wybranych bankomatach
  • Wprowadzenie banknotu miało być odpowiedzią na rosnące potrzeby NBP w zakresie przechowywania rezerw
  • W związku z rosnącą inflacją banknot może stać się jednak o wiele powszechniejszy w obiegu, tak jak stało się to już z nominałem 200 zł

NBP popularyzuje banknoty 500 złotowe

Narodowy Bank Polski (NBP) poinformował w oficjalnym komunikacie, że banknoty o nominale 500 zł będą dostępne od teraz również w wybranych bankomatach oraz kasach banków i Poczty Polskiej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem NBP, banknoty o nominale 500 zł ułatwiają rozliczenia gotówkowe pomiędzy obywatelami oraz pozwalają na zmniejszenie kosztów obsługi pieniądza ponoszonych przez przedsiębiorców. Można ich używać we wszystkich transakcjach gotówkowych w całej Polsce.

Według stanu na dzień 29, obecnie w obiegu znajduje się 31 255 618 sztuk banknotów 500-złotowych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPotężne wzrosty fotowoltaiki na GPW. Lider branży w górę o niemal 35% w jednej sesji
Następny artykułNa dachu siedziby PGNiG powstanie instalacja fotowoltaiczna o mocy ok. 50 kWp
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here