Naga MarketsDynamiczne wzrosty wyceny kryptowalut z drugiej połowy 2017 roku sprawiły, że rynkiem tym zaczęło interesować się coraz większe grono osób. Oprócz doświadczonych inwestorów, spora grupa to fanatycy i entuzjaści nowych technologii, którzy także postanowili wziąć udział i skorzystać na rewolucji, która dzieje się na naszych oczach. Tak dynamicznie rosnące zainteresowanie ze strony konsumentów sprawiło, że wiele osób wyczuło okazję do zrobienia biznesu. W ten oto sposób zaczęły powstawać liczne giełdy i kantory wymiany krypowalut oraz biznesy związane pośrednio bądź bezpośrednio z obsługą wirtualnych walut. 


Okazuje się jednak, że nie wszyscy z przedsiębiorców działają w sposób legalny. W Los Angeles właśnie zapadł wyrok skazujący wobec kobiety, która prowadząc nielegalną, niezarejestrowaną działalność opierającą się na wymianie BTC na gotówkę zarabiała co najmniej 300 000 USD rocznie. Sprawa ta jest uważana za pierwszą tego typu w Południowej Kaliforii.

50-letnia Teresa Tetley która działała pod nazwą “Bitcoin Maven”, przyznała się już do winy. Zdaje ona sobie sprawę, że prowadziła działalność w zakresie wymiany pieniędzy, która nie była zgodna z federalnymi wymogami rejestracyjnymi. Według amerykańskiej prokuratury, transakcje finansowe, których się dopuściła mogły służyć praniu brudnych pieniędzy pochodzących z handlu narkotykami.

Mimo, że oficjalne skazanie zaplanowano na poniedziałek, zostało ono odroczone. Póki co nie wyznaczono jednak żadnej nowej daty.

Grozi jej do 30 miesięcy pozbawienia wolności

Rząd zwraca się do amerykańskiego sędziego okręgowego, Manuela Real o wydanie wyroku 30-miesięcznego więzienia federalnego, podczas gdy obrońca Tetley wnioskuje o zaledwie rok pozbawienia wolności. Prokuratorzy federalni wnioskują również o wydanie nakazu konfiskaty 40 BTC oraz 292 264 USD i 25 sztabek złota skonfiskowanych przez organy ścigania.

Działalność Tetley “napędzała czarno-rynkowy system finansowy w centralnym okręgu Kalifornii, który celowo istniał poza regulowanym sektorem bankowym” – napisali prokuratorzy w dokumentach sądowych.

W latach 2014-2017 firma Tetley korzystała z ofert na localbitcoins.com, platformie internetowej podobnej do eBay lub Craigslist, gdzie odwiedzający mogą kupować i sprzedawać waluty cyfrowe od innych osób w swojej społeczności. Amerykańska prokuratura twierdzi, że w trakcie prowadzenia swojej działalności Tetley wymieniła między 6 a 9,5 mln USD, z których znaczna część mogła pochodzić z handlu narkotykami.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: GBP/NZD – potencjał do spadków
Następny artykułZałożyciel Tron (TRX) kupuje platformę do wymiany plików torrent
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here