Naga MarketsDonald TrumpW szwajcarskim Davos trwa właśnie 50 edycja Światowego Forum Ekonomicznego, na którym obecny jest również Donald Trump. Tymczasem w Waszyngtonie, amerykański senat rozpocznie przesłuchania stron w procesie amerykańskiego prezydenta, którego Izba Reprezentantów oskarża m.in. o nadużycie władzy. Trump musi więc wziąć pod uwagę możliwość własnego impeachmentu. 


Światowe Forum Ekonomiczne i kwestia umowy handlowej USA z Europą

Zdaniem obecnego na pięćdziesiątej odsłonie Światowego Forum Ekonomicznego prezydenta USA, impeachment jest “tylko mistyfikacją” i “polowaniem na czarownice, które trwa od lat”. Przebywając w szwajcarskim Davos, Donald Trump nie omieszkał po raz kolejny skrytykować działań amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Ta, jego zdaniem zbyt szybko podnosiła poziom stóp procentowych i zbyt wolno go obniżała w trakcie trwania jego kadencji.

Przyznał jednak, że Stany Zjednoczone były w znacznie lepszej kondycji gospodarczej, niż się tego spodziewał, obejmując urząd prezydenta przed trzema laty. W trakcie swojego pobytu w szwajcarskim kurorcie, amerykański prezydent ma spotkać się z przywódcami Iraku, jego kurdyjskiej części, Pakistanu, Szwajcarii, a także – po raz pierwszy – z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

To właśnie to spotkanie może być kluczowe dla przyszłości Unii Europejskiej – oceniają eksperci przypominając kwestię umowy handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Europą. Umowa między nami, a zasadniczo Europą jest czymś, co wszyscy chcemy być w stanie doprowadzić pomyślnie do końca. Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, jest znana jako bardzo trudna negocjatorka, co jest dla nas złą wiadomością, ponieważ będziemy rozmawiać o wielkiej transakcji handlowej – powiedział Trump dziennikarzom we wtorek w Davos w Szwajcarii.

Spotkanie z przewodniczącą KE ma miejsce po tym, gdy prezydent Emmanuel Macron i Trump uzgodnili w poniedziałek rozejm w sporze dotyczącym podatków cyfrowych, co oznacza, że ani Francja, ani USA nie będą nakładały w tym roku taryf karnych.

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here