Naga Markets5 strategii tradingu na wybicie - TradecietyTransakcje po wybiciu stanowią moje ulubione podejście do tradingu, a ponieważ nowe trendy zwykle zaczynają się od wybicia, naprawdę opłaca się uczyć handlu bazującego na tym podejściu.

Myślenie szablonowe i podręcznikowe formacje

Chociaż uwielbiam rozgrywanie formacji, zawsze musisz zadać sobie pytanie, co mówi ci akcja cenowa w danej formacji. Większość traderów wpada w pułapkę myślenia szablonowego, gdzie nie skupia się na tym, co mówią wykresy, ale po prostu poluje na zapamiętane, podręcznikowe formacje. Jednak, kiedy naprawdę zrozumiesz, co mówi struktura wykresu, nagle będziesz w stanie zrozumieć każdy ruch cen.

Strategia wybicia z formacji głowy i ramion

Wielu amatorów uważa, że ​​formacja głowy i ramion „nie działa”, znam jednak profesjonalnych traderów, którzy handlują tylko i wyłącznie bazując na tej formacji. Istnieje wiele odmian formacji głowy i ramion, których większość amatorów nawet nie rozpoznaje, a następnie przegapia efektywność tej wspaniałej formacji.

Formacja głowy i ramion pięknie opisuje dynamikę rynku i powoli zmieniającą się siłę między kupującymi a sprzedającymi. Poniższy scenariusz pokazuje rynek, który poruszał się w trendzie wzrostowym, jednak kupujący nie byli w stanie wypchnąć notowań znacznie ponad lewę ramię. Bardzo niskie prawe ramię dodatkowo potwierdza, że ​​kupujący się wycofują, ponieważ sprzedający nie pozwolili, aby cena znacznie się wzniosła. Wybicie sygnalizuje wtedy zmianę trendu na spadkowy.

Kolejny scenariusz przedstawia jeszcze słabszą głowę i dlatego sygnalizuje rynek, na którym kupujący również stracili przewagę. Wybicie następuje bardzo gwałtownie, a trend spadkowy szybko przyspiesza.

Odmian formacji głowy i ramion jest bardzo wiele, a ich badanie może być świetną zabawą. Dowiesz się z tego naprawdę wiele o rynku.

Wybicie z formacji głowy i ramion jako kontynuacja trendu

Formacja głowy i ramion może również wystąpić podczas trwającego trendu, a po wybiciu posłużyć jako formacja kontynuacji. Podczas dominującego trendu spadkowego, głowa ukazała próbę wybicia, jednak kupującym zabrakło siły, a prawe ramię wskazuje na ich szybkie wycofanie i oddanie kontroli sprzedającym, którzy wypchnęli cenę do nowego dołka.

Strategia wybicia z klina

Nie masz pewności czy Twoja strategia działa? Zobacz program Forex Tester >>

Kliny to formacje techniczne oparte na liniach trendu. Bardzo ładnie opisują one również dynamikę trendu.

Gdy zwrócisz uwagę na górną linię trendu, zobaczysz, że szczyty rosną bardzo powoli. Kiedy dodasz wskaźnik momentum do takiego wykresu, natychmiast zobaczysz dywergencję potwierdzającą brak siły kupujących.

Na szczycie klina cena ledwo tworzy nowy szczyt, co jest sygnałem osłabienia byków. Przed wybiciem (oznaczonym X) rynek nie zdołał ukończyć tworzenia nowego szczytu. Jest to ważna informacja rynkowa, zapowiada zbliżający się trend spadkowy.

Potrójne szczyty

Potrójny szczyt pokazuje wyczerpanie presji ze strony kupujących. Chociaż cena trzy razy próbowała wybić nowe maksima, bykom się to nie udawało i za każdym razem kurs był odrzucany. Jeśli widzisz knoty cenowe na górnym poziomie oporu formacji, to dodatkowo potwierdza nieudane próby wybicia.

W poniższym scenariuszu możemy zobaczyć, jak coraz większa presja sprzedaży budowana jest podczas potrójnego szczytu. Finalne wybicie było szybkie i silne. W trakcie tworzenia się formacji, duzi gracze (banki, fundusze hedgingowe itp.) powoli akumulowali swoje duże, krótkie pozycje, a gdy nie było już kupujących, cena osunęła się do dołka, który ponownie stał się atrakcyjny dla byków. Ten mechanizm podaży i popytu jest podstawą wszystkich ruchów cen.

Strategia wybicia z trójkąta

Trójkąty również wskazują na powolne budowanie presji sprzedaży. Cena wciąż napiera na poziom wsparcia. Jednocześnie ruchy od tego wsparcia stają się coraz płytsze. Ta struktura niższych szczytów buduje trójkąt. Wszystko wskazuje tu na wybicie w dół.

Koncepcje zawarte w tym wpisie możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal , który oferuje ponad 125 instrumentów handlowych i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC >>

Filiżanka (Cup and Handle)

Filiżanka również jest fascynującą formacją i może nam wiele powiedzieć na temat nastrojów rynkowych. Część filiżanki wygląda jak podwójny szczyt z 2 maksimami, które uderzają w ten sam poziomu oporu. Ucho filiżanki wskazuje, że chociaż cena została odrzucona z poziomu oporu, sprzedający nie byli w stanie doprowadzić do zbyt mocnego spadku notowań. Cena szybko wraca do poprzedniego poziomu i sygnalizuje, że kupujący są gotowi do jego przejęcia. Wybicie sygnalizuje następnie zwyżkę.

Niższe odbicie

Ilekroć patrzysz na potencjalne wybicie, zawsze zadawaj sobie pytanie: jak cena handlowana jest na danym poziomie? Wydaje się to być nieistotnym szczegółem, ale może ci wiele powiedzieć o tym, co się dzieje.

Poniższy scenariusz pokazuje strukturę z wieloma szczytami. Cena wielokrotnie nie przebijała się wyżej. Następnie, gdy nastąpił powrót do poziomu wsparcia, nie od razu doszło do wybicia, ale wcześniej miało jeszcze miejsce niewielkie cofnięcie. Nazywam to „niższym odbiciem” i stanowi świetny dodatek do każdej formacji technicznej. Niewielkie cofnięcie pokazuje, że chociaż kupujący w jakiś sposób próbowali przejąć kontrolę, natychmiast na rynek wkroczyli sprzedający i nie dopuścili do znacznego wzrostu ceny. Jest to bardzo ważna informacja i może wskazywać na wybicie o wysokim prawdopodobieństwie.

Widzieliśmy niższe odbicie w tym artykule dla klina, trójkąta, głowy i ramion, a nawet w przypadku formacji filiżanki.

Re-test

Ponowne testy mają często miejsce po wybiciu. Kiedy rynek wraca do poziomu wybicia, traderzy nazywają to ponownym testem lub re-testem.

Re-testy mogą być również wykorzystane jako dodatkowe formacje wejścia na rynek. Co więcej, wskazują także, iż w większości przypadków należy unikać przestawiania stopa na break-even przy handlu na wybicie, ponieważ ponowne testy celują właśnie w twoje zlecenie stop loss w okolicach wejścia.

W ostatnim artykule dotyczącym strategii handlu na cofnięciach mówiliśmy o różnych analizach re-testów oraz korekt.

Podsumowanie

Wybicia stanowią świetny sposób spojrzenia na akcję cenową i jej zrozumienie. Naprawdę opłaca przyjrzeć się bliżej handlowi na wybicie i oderwać od szablonowego myślenia, które cechuje amatorów. Kiedy będziesz w stanie dostrzec niewielkie niuanse, które podpowiadają formacje wykresów, zaczniesz postrzegać akcję cenową w zupełnie nowym świetle.

Więcej od Tradeciety:


logo Tradeciety tcArtykuł powstał dzięki współpracy Comparic.pl z Tradeciety.com, portalem tworzonym przez dwóch traderów – Rolfa i Moritza, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat tradingu w artykułach, podcastach oraz nagraniach wideo. Oryginalny tekst znajdziesz na Tradeciety.com.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Strategia na wybicie z trójkąta chyba jest jedną z ciekawszych. Często na własnej platformie rysuję te formacje i nawet się sprawdzają podczas handlu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here