Naga Markets5 spółek z rekordem notowań we wtorek. Akcje Allegro zyskały na zamknięciu 14,29%!5 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Allegro, Mercator Medical, Ten Square Games, GPW oraz Mobruk. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 13.10 do najmniejszego.

  • 5 spółek osiągnęło podczas wtorkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowało Allegro (1,392 mld zł.) a najmniejsze Mobruk (93,7 tys. zł.). 

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!

Nagranie z zamknięcia wtorkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Spore spadki na głównych indeksach GPW

Wtorkowa sesja na GPW zakończyła się na dużym minusie. WIG20 tracił na zamknięciu 1,37%, a WIG 0,97%. 5 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotowały akcje Allegro (+14,29%).

Rekordziści z wtorkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Allegro liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Wtorkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz potężnymi obrotami. Przekroczyły one 2,441 mld zł., oczywiście w dużej mierze dzięki Allegro, które stanowiło o 60% tych obrotów. Główne indeksy traciły na wartości. Najbardziej popularne były walory Allegro, które zakończyły wtorkową sesję 14,29% na plusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 1,392 mld zł. i zdeklasował drugi w rankingu Play, z obrotami na poziomie 185 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się Biomed-Lublin oraz Mercator Medical.

Największe obroty podczas wtorkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here