Naga Markets

5 spółek z rekordem notowań w poniedziałek. Akcje Allegro zyskały na zamknięciu 62,79%!5 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Allegro, Mercator Medical, Ten Square Games, 06Magna oraz Cztorebka. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 12.10 do najmniejszego.

  • 5 spółek osiągnęło podczas poniedziałkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowało Allegro (3,999 mld zł.) a najmniejsze Cztorebka (17,9 tys. zł.). 

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!Nagranie z zamknięcia poniedziałkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Spore spadki na głównych indeksach GPW

Poniedziałkowa sesja na GPW zakończyła się na dużym minusie. WIG20 tracił na zamknięciu 0,92%, a WIG 0,51%. 5 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotowały akcje Allegro (+62,79%).

Rekordziści z poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Allegro liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Poniedziałkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz potężnymi obrotami. Przekroczyły one 5,016 mld zł., oczywiście w dużej mierze dzięki Allegro, które stanowiło o 80% tych obrotów. Główne indeksy traciły na wartości. Najbardziej popularne były walory Allegro, które zakończyły poniedziałkową sesję 62,79% na minusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 3,999 mld zł. i zdeklasował drugi w rankingu CD Projekt, z obrotami na poziomie 161 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się Biomed-Lublin, Mercator Medical oraz Ten Square Games.

NED
Największe obroty podczas poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here