Naga Markets

5 spółek z rekordem notowań w piątek. Akcje Allegro zyskiwały na zamknięciu 4,25%!5 spółek z parkietu GPW osiągnęło podczas piątkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Kety, Astrata, Asbis, Polwax – PDA oraz Zastal. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 23.10 do najmniejszego.

  • 5 spółek osiągnęło podczas piątkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowała Spółka Kęty (22,7 mln zł.) a najmniejsze Zastal (244 tys. zł.). 

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!Nagranie z zamknięcia piątkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Nieznaczne wzrosty na głównych indeksach GPW

Piątkowa sesja na GPW zakończyła się na plusie. WIG20 zyskał na zamknięciu 0,16%, a WIG zakończył sesję 0,13% na minusie. 5 spółek w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowało najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotowały akcje Zastal (+9,24%).

Rekordziści z piątkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Allegro liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Piątkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz bardzo wysokimi obrotami. Przekroczyły one 3,995 mld zł. Najbardziej popularne były walory Allegro, które zakończyły środową sesję 4,25% na plusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 2,736 mld zł. i był znacznie wyższy od drugiego w rankingu CD Projekt, z obrotami na poziomie 278 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, znalazły się tylko spółki wchodzące w skład Wigu20.

NED
Największe obroty podczas piątkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here