Naga MarketsMercator, Famur, KGHM, Tauron, ML System, PZU, JSW, czy też Inter Cars. Sezon wyników na GPWNa warszawskim parkiecie trwa sezon prezentowania wyników finansowych za 3 kwartał 2021 roku. W tym tygodniu wśród prezentujących znajduje się wiele dobrze znanych spółek, wśród których wymienić możemy m.in. Mercator, Famur, KGHM, Tauron, ML System, PZU, JSW, czy też Inter Cars.

Spółki publikują raporty za 3 kwartał

Na warszawskim parkiecie na dobre rozpoczął się sezon prezentowania wyników finansowych za 3 kwartał (i ogółem pierwszych 9 miesięcy obecnego roku). W tym tygodniu w gronie tym znajdziemy sporo kluczowych spółek z indeksu WIG20, jak również wiele dobrze znanych podmiotów notowanych w ramach mWIG40 i sWIG80.W poniedziałek (15 listopada) swoje wyniki zaprezentuje m.in. ubiegłoroczna gwiazda warszawskiego parkietu, czyli Mercator. Spółka od dłuższego czasu nie radzi sobie jednak najlepiej, a jej wycena sukcesywnie się zmniejsza. Tego dnia wynikami pochwali się również Famur, Stalprodukt, Alumetal, Polimex Mostostal, Brand24, Ultimate Games i wiele innych.

Mercator, Famur, KGHM, Tauron, ML System, PZU, JSW, czy też Inter Cars. Sezon wyników na GPW
Notowania Mercator Medical w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

Kolejnego dnia (tj. wtorek 16 listopada) raporty zaprezentują natomiast takie podmioty jak KGHM, Wirtualna Polska, Develia, Skarbiec Holding, R22, Instal Kraków, GTC, czy też Unimot. Dla polskiego potentata rynku miedzi i srebra ostatnie miesiące również upłynęły pod znakiem spadków. Jeszcze w maju 2021 inwestorscy gotowi byli zapłacić za akcję ponad 220 zł, a obecnie jest to mniej niż 160 zł.

Z kolei w środę (17 listopada) wynikami za 3 kwartał pochwali się m.in. Tauron Polska Energia, Comarch, Dębica, MCI Capital, ML System, Apator, VRG, czy też Śnieżka. Jak więc można zauważyć, w gronie tym znajdują się zarówno dywidendowi arystokraci, jak również ubiegłoroczne perły warszawskiego parkietu z branży PV.

Mercator, Famur, KGHM, Tauron, ML System, PZU, JSW, czy też Inter Cars. Sezon wyników na GPW
Notowania JSW w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

Czwartek (18 listopada) należeć będzie do m.in. PZU, JSW, Inter Cars, 11Bit Studio, Wieltonu, INC, czy też Atal. Warto wskazać, że również i JSW w ostatnim czasie zaliczyło korektę. Jeszcze w połowie października wycena spółki sięgała 60 zł za walor, a obecnie jest to niecałe 47 zł. Z kolei Wielton od dołków z października 2020 (wycena poniżej 3,50 zł) sukcesywnie pnie się do góry, osiągając ponad 12,50 zł za akcję.

Na zakończenie tygodnia, czyli w piątek (19 listopada) wśród prezentujących nie znajdziemy żadnego podmiotu z WIG20, czy też mWIG40, jednak w gronie tym znajduje się kilka spółek z sWIG80, takich jak: Agora, Torpol, Lentex i Newag.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza btc | aktualny kurs dolar lew | celon pharma gpw | gpw oncoarendi | cd projekt akcje kupno | kursy kryptowalut prognozy | cyfrowy polsat giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here