Naga Marketssztabki złotra i srebraW miarę powrotu gospodarek światowych do normalności wielu inwestorów szuka sposobów, by przygotować się na przyszłe niepewności. Rozwiązaniem dla niektórych może być inwestowanie w metale szlachetne, takie jak złoto i srebro. Oto pięć czynników, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji w jakie aktywo ulokować swój kapitał, donoszą ekonomiści z Morgan Stanley. Z kolei eksperci z Citibanku prognozują średnią cenę żółtego metalu na poziomie 1600 USD za uncję w przyszłym roku. Kurs XAU/USD konsoliduje w poniedziałek w okolicach 1750 USD.

Pięć kluczowych różnic między złotem, a srebrem – Morgan Stanley

  • Srebro jest bardziej związane z globalną gospodarką

Połowa całego srebra wykorzystywana jest w przemyśle ciężkim i technologii. W rezultacie srebro jest bardziej wrażliwe na zmiany gospodarcze niż złoto, które ma ograniczone zastosowania poza biżuterią i inwestycjami. Kiedy gospodarki się rozwijają, popyt na srebro rośnie – napisano w raporcie.  • Srebro może być lepszym zabezpieczeniem przed inflacją

Historycznie zarówno złoto, jak i srebro osiągnęły solidne wzrosty, gdy inflacja w USA rośnie. Oba metale są wyceniane w dolarach amerykańskich, więc gdy dolar traci na wartości, złoto i srebro zazwyczaj rosną, ponieważ stają się tańsze w zakupie przy użyciu innych walut.

Biorąc pod uwagę większy popyt w przemyśle, srebro ma tendencję do wzrostu bardziej niż złoto przy rosnącej inflacji i spadającym dolarze – dodano.

  • Srebro jest bardziej zmienne niż złoto

Zmienność cen srebra może być dwa do trzech razy większa niż złota w danym dniu.

Chociaż inwestorzy mogą na tym skorzystać, taka zmienność może być trudna przy zarządzaniu ryzykiem portfela – podkreślono.

  • Złoto jest silniejszym dywersyfikatorem niż srebro

Srebro można uznać za dobry dywersyfikator portfela z umiarkowanie słabą dodatnią korelacją z akcjami, obligacjami i towarami. Jednak złoto jest uważane za silniejszy dywersyfikator.

Żółty metal był konsekwentnie nieskorelowany z akcjami i miał bardzo niską korelację z innymi głównymi klasami aktywów – i nie bez powodu: w przeciwieństwie do srebra i przemysłowych metali podstawowych, złoto jest mniej dotknięte spadkami gospodarczymi, ponieważ jego zastosowania przemysłowe są dość ograniczone – dodano.

invest
  • Srebro jest obecnie tańsze niż złoto

Srebro jest znacznie tańsze niż złoto, dzięki czemu jest bardziej dostępne dla małych inwestorów detalicznych.

Dla tych, którzy dopiero zaczynają budować swoje portfele, koszt srebra może sprawić, że będzie to lepszy wybór inwestycyjny – zauważono.

Prognoza ceny złota: XAU/USD po 1600 USD w 2022 r. – Citibank

Analitycy Citigroup przedstawili swoje prognozy cen złota i ropy, z negatywnymi prognozami na żółty metal w przyszłym roku.

Jesteśmy niedźwiedzio nastawieni do złota, prognozując średnią poniżej 1600 USD za uncję w 2022 r. Oczekujemy również ceny ropy Brent średnio 69 USD/brk w 2021 r. i 67 USD/brk w 2022 r. – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here