Naga MarketsOd czasu zeszłorocznego kryzysu ożywienie na europejskim rynku akcji znacznie opóźnia się w porównaniu z rynkiem amerykańskim. Nastąpił dopiero początek nadrabiania zaległości, ale analitycy z Natixis uważają, że rynek europejski będzie jeszcze bardziej doganiał swojego głównego konkurenta w kolejnych miesiącach z pięciu powodów.

Ożywienie w Europie wesprze lokalne indeksy giełdowe – Natixis

  • Wzrost gospodarczy w Europie przyspieszy dzięki znoszeniu obostrzeń, jednak pozostaje nieco w tyle za Stanami Zjednoczonymi;

W 2022 r. wzrost w strefie euro będzie prawdopodobnie podobny do wzrostu w USA – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • W skali roku europejski plan naprawy jest większy niż plan naprawy Stanów Zjednoczonych;

Plan naprawy (inwestycje, które prawdopodobnie przyczynią się do długoterminowego wzrostu: infrastruktura, edukacja, opieka zdrowotna, badania, transformacja energetyczna itp.) to 750 miliardów euro w Europie w ciągu dwóch lat i 2,3 biliona dolarów w ciągu ośmiu lat w Stanach Zjednoczonych.

W przeciwieństwie do tego, co często słyszymy, europejski plan naprawy jest większy niż plan Joe Bidena w skali rocznej. W związku z tym możemy spodziewać się wzrostu produktywności w Europie w porównaniu z USA – dodano.

  • Wyraźne ożywienie w handlu światowym przyniesie korzyści strefie euro;

Dzięki ożywieniu gospodarczemu w Chinach i Stanach Zjednoczonych wzrost handlu światowego pozostaje silny.

Jest to korzystne dla strefy euro bardziej niż dla Stanów Zjednoczonych, biorąc pod uwagę większą wagę eksportu strefy euro – podkreślono.

  • Opodatkowanie osób prawnych będzie korzystniejsze w strefie euro niż w Stanach Zjednoczonych;

Planowana jest stawka podatkowa 39% od dochodów kapitałowych w Stanach Zjednoczonych i podwyżka stawki podatku od dochodów przedsiębiorstw do 28%.

To nie jest orzeczenie normatywne, ale spostrzeżenie, że przyniesie to korzyści europejskim firmom – wskazano.

invest
  • Udział spółek bankowych i finansowych na rynku europejskim jest wysoki;

Poprawa koniunktury bankowej i finansowej w strefie euro, którą można powiązać z poprawą koniunktury, spadkiem wskaźników niewypłacalności i lekkim wystromieniem krzywej dochodowości, jest pozytywna dla rynku europejskiego – podsumowano.

Kurs DAX na interwale dziennym, tradingview
Kurs DAX na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p 500 index | analiza bitcoin | bitcoin cash prognozy | theppro co to |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here