Naga MarketsZnaki nad głowami trzech osóbPrzełom roku na rynkach finansowych to nie tylko czas prognoz, ale również podsumowań. W związku z tym prezentujemy 5 artykułów, które w 2018 roku cieszyły się największą popularnością wśród niemal 300 tysięcy Czytelników, którzy każdego miesiąca wchodzą na Comparic.pl poprzez swoje komputery i urządzenia mobilne.


5. CBŚ przejmuje 44 mln złotych od DasCoin. Poszukuje także poszkodowanych

Opublikowany w październiku artykuł dotyczył zabezpieczenia przez Centralne Biuro Śledcze (CBŚ) 44 milionów złotych należących do budzącego w polskiej społeczności liczne kontrowersje DasCoina. Publikacja przyciągnęła zarówno sympatyków, jak i przeciwników projektu wywołując mocno mieszane uczucia.

Sprawę specjalnie komentował dla nas Jakub Mościcki, wiceprezes Trading Jam: „Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni pracą organów wymiaru sprawiedliwości i liczymy na to, że tempo prac zostanie utrzymane, a sama sprawa wyjaśniona możliwie szybko. Jesteśmy też zaszokowani kwotami podanymi przez prokuraturę. Nigdy nie przypuszczaliśmy, że w sprawę DasCoina mogą być zaangażowane tak ogromne środki.”

4. To Musk śmieje się ostatni. Tesla wraca na historyczne maksima

Popularność grudniowego artykułu o Elonie Musku oraz powrocie notowań Tesli na historyczne maksima pokazała, że Polscy inwestorzy są zainteresowani nie tylko wydarzeniami na rodzimym podwórku.

Dynamiczne odbicie notowań Tesli nie byłoby możliwe, gdyby nie raport okresowy spółki za III kw. 2018 roku, w którym zaprezentowała przychody i zyski będące zaskoczeniem nawet dla największych optymistów. Tesla poinformowała, że udało jej się wyprodukować 50 tysięcy samochodów w przeciągu trzech miesięcy, co jest istotnym krokiem milowym w dalszym rozwoju.

Niespełna miesiąc po tamtejszych wydarzeniach, spółka Muska jednak ponownie silnie nurkowała i pod koniec 2018 roku testowała poziomy poniżej 300 dolarów, tracąc niemal 80 dolarów od wielomiesięcznych maksimów.

3. Rafał Zaorski wypłaca 2,5 mln zł z transakcji na DAX

Trzecią pozycję wśród najbardziej poczytnych artykułów Comparic.pl w 2018 zdobywa marcowa publikacja dotycząca Rafała Zaorskiego. Współtwórca Trading Jam trafił na nagłówki największych polskich gazet w pierwszej połowie minionego roku dzięki serii udanych decyzji inwestycyjnych, które pozwoliły mu „wyciągnąć z rynku” wiele milionów złotych.

Po tym jak w połowie lutego Zaorski „oskubał” brokera na milion złotych, na początku marca ustanowił nowy rekord TJS zarabiając w kilkanaście godzin 2,5 mln zł dzięki transakcjom na niemieckim indeksie DAX. Do tej pory żaden inny polski spekulant lub trader nie chwalił się oficjalnie tak wysokimi zyskami.

2. Strategia Price Action autorstwa Niala Fullera

Od początku swojej działalności, czyli od listopada 2012 roku, portal Comparic.pl bezpośrednio powiązany był z dostępem do darmowej edukacji. Redaktor naczelny, Marcin Wenus, będący propagatorem technik Price Action rozpoczął współpracę z australijskim traderem stosującym ten sam system handlowy – Nialem Fullerem. Dzięki temu na łamach Comparic.pl pojawiły się już setki materiałów edukacyjnych Fullera.

Przez ten cały okres niesłabnącą popularnością cieszy się artykuł edukacyjny wprowadzający do metodologii Price Action w oparciu o podejście reprezentowane przez Niala Fullera. W efekcie uplasował się na drugiej pozycji wśród najbardziej poczytnych tytułów Comparic.pl w 2018!

1. Rynek kryptowalut w 2018 – 7 potencjalnych rywali BTC

Na fali popularności kryptowalut, która swoje apogeum osiągnęła na przełomie 2017 i 2018, redaktorzy Comparic.pl przygotowali prognozy rozwoju rynku w trakcie zakończonego już roku, typując 7 głównych rywali Bitcoina mogących przyciągać rosnące zainteresowanie inwestorów detalicznych.

To właśnie ten artykuł – dostępny w tym miejscu – okazał się najchętniej czytanym, pokazując jak dużym zainteresowaniem cieszyły i nadal cieszą się kryptowaluty!

„Hitesh Malviya, konsultant kryptograficzny z ItsBlockchain.com, mówi, że rynek Bitcoin jest miejscem, gdzie będą sie zdarzać takie hossy jak obecnie obserwowana, ale na dłuższą metę duże zyski w kryptowalutach leżą gdzie indziej. “Branża Alts jest nowa i minie kilka lat, zanim stanie się głównym nurtem” – powiedział, dodając: “możemy zobaczyć 10-cio i więcej krotne zyski, na wielu altcoinach” – informował Comparic.pl rok temu.

Jakie artykuły Comparic.pl w 2018 zasłużyły na wyróżnienie Waszym zdaniem? Dajcie znać w komentarzach!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here