Naga MarketsWedług raportu opublikowanego 11 czerwca przez spółkę zajmującą się bezpieczeństwem Palo Alto Networks, około 5% wszystkich monet Monero zostało wykopanych przez złośliwe oprogramowanie. Do tego celu wykorzystano technikę cryptojacking, czyli wykorzystanie mocy obliczeniowej komputerów do kopania kryptowalut bez zgody ich właścicieli.

Josh Grunzweig pozyskał około 470 000 unikalnych próbek i za ich pomocą zbadał, jaka część wykopanych monet monitorowanych w platformie Palo Alto Network WildFire pochodzi z cryptojackingu. Z raportu wynika, że Monero ma swego rodzaju monopol na wykorzystanie przez oszustów. Około 175 mln USD zostało wykopanych przy pomocy złośliwego oprogramowania, przy całkowitej kapitalizacji w wysokości 1,9 mld USD.

W raporcie umieszczona została informacja, że nie zbadano kopalni Monero opartych na przeglądarkach oraz innych, do których dostępu nie udało się pozyskać. Oznacza to, że odsetek oszustw jest prawdopodobnie wyższy. Istnieją dla przykładu skrypty, które uruchamiają kopanie kryptowalut na komputerze użytkownika wchodzącego na daną stronę.

Raport podaje również, że hashrate cryptojackingu z wykorzystaniem Monero osiąga 19 MH/s, co stanowi około 2% globalnej mocy obliczeniowej kryptowaluty. Dlaczego kryptowaluta ta stała się ulubieńcem hakerów? Jest to związane z jej silnym nastawieniem na prywatność. Właściwie nie ma sposobu na wyśledzenie portfeli, na które trafiają monety pozyskane z cryptojackingu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here