Naga MarketsRipple Labs najprawdopodobniej spotka się w sądzie z R3 Holdco. Sprawa toczyć się będzie o 5 mld XRP wartych ponad 1 mld USD

Kryptowaluty już na stałe zagościły w naszej kulturze. Choć dla wielu wciąż są nowością, prawdopodobnie nie spotkamy już osoby, która nie słyszałaby o Bitcoinie. Cyfrowa waluta tworzy zdecydowaną większość rynku wartego ponad 143 miliardy USD.  


Jednak parafrazując znane powiedzenie – nie samym Bitcoinem człowiek żyje. W miniony piątek świat obiegła informacja o sporze sądowym, którego przedmiotem jest pięć miliardów XRP.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ripple to jednostka stworzona przez Ripple Labs, która skupia się na dostarczaniu rozwiązań płatniczych opartych na technologii blockchain największym bankom na świecie. Założona w 2012 roku przez Chrisa Larsena oraz Jeda McCaleba spółka jest obecnie wspierana między innymi przez Standard Chartered.

Spór wart miliard dolarów

Ripple Labs we wrześniu 2016 roku podpisało umowę z innym startupem wykorzystującym technologię blockchain, R3 Holdco. Kontrakt dawał prawo R3 do zakupu 5 miliardów XRP po cenie $0,0085 za jednostkę. Końcowy termin umowy sięga września 2019 roku.

R3 w swoim pozwie przeciwko Ripple Labs stwierdza, że prezes tej ostatniej skontaktował się mailowo z CEO R3, Davidem Rutterem. Mail miał rozwiązywać zawartą umowę pomiędzy oboma przedsiębiorstwami, na co – z wiadomych przyczyn – nie chce zgodzić się R3.

Linią obrony Ripple Labs jest fakt, jakoby R3 nie dostarczyło wymaganych przez Ripple Labs danych, które miały wspomóc firmę marketingowo. Kierowane przez Brada Garlinghouse’a Ripple Labs domaga się rekompensaty oraz unieważnienia wcześniejszej umowy.

Nasze stanowisko jest jasne, R3 nie dopełniło obowiązków objętych umową i chce wykorzystać nagły skok wartości XRP – komentuje całą sprawę rzeczniczka prasowa Ripple Labs.

6000% w rok

Ripple zaliczane jest do wielkiej dziesiątki – dziesięciu najbardziej popularnych kryptowalut na rynku. W zestawieniu nieustannie króluje Bitcoin, którego wycena sięga w poniedziałek 11 września $68,3 mld. Ripple z kapitalizacją $8,2 mld znajduje się na czwartym miejscu, tuż za Bitcoin Cash oraz Etherum.

Od początku tego roku, wirtualna waluta Ripple Labs zyskała niemal 6500%. W maju za XRP płaciliśmy na jednej z giełd nawet $0.39287. Od tamtej pory Ripple dość wyraźnie skorygował. Przyjmując jednak cenę zawartą w kontrakcie za punkt zero, Ripple wciąż zyskuje ponad 2400%: 

Śledzisz już profil Comparic na TradingView?

Chcąc skorzystać z niesamowitej zmienności rynku kryptowalut warto rozważyć wykorzystanie kontraktów różnicowych (CFD). Takimi instrumentami można handlować u wielu brokerów, w tym na platformie eToro. Dzięki technologii wspieranej przez największe banki na świecie, eToro jest w stanie udostępniać do swobodnego handlu aż na 5 najpopularniejszych kryptowalutach. Dzięki mechanizmowi tradingu społecznościowego jesteśmy w stanie zainwestować w cały koszyk kryptowalut ograniczając w ten sposób ryzyko.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here