Naga MarketsMaduro i Petro mają uratować Wenezuelę

Zgodnie z obietnicami wenezuelskiego prezydenta Nicolasa Maduro, projekt krajowej kryptowaluty mającej na celu uratowanie znajdującej się w kryzysie lokalnej gospodarki, zostanie wsparty wartością 5 miliardów baryłek ropy. Stworzenie Petro – wenezuelskiego tokenu – ma na celu obejście sankcji finansowych nałożonych przez Donalda Trumpa.


Petro zamiast Boliwara? Kryptowaluty remedium na problemy Wenezueli?

O planowanym wdrożeniu kryptowaluty Petro przez rząd Wenezueli informowaliśmy już na początku grudnia. Prezydent Maduro zapewniał wtedy, że token będzie wspierany przez krajowe zasoby ropy, gazu, a także rezerwy złota. Opinia publiczna i obywatele nie traktowali tych zapowiedzi poważnie, najnowsze doniesienia mogą zmienić jednak dotychczasowy obraz sytuacji.

Boliwar coraz wyraźniej traci do dolara amerykańskiego

Podczas występu w państwowej telewizji głowa państwa przedstawiła dokument potwierdzający przekazanie określonej ilości ropy na potrzeby wsparcia kryptowaluty Petro. Chodzi o 5 miliardów baryłek, które będą pochodziły z pola Ayachucho znajdującego się w Pasie Orinoko, będącym jednym z najbogatszych na Ziemie terenów roponośnych.

„Każdy pojedynczy token Petro będzie posiadał odzwierciedlenie wartości w baryłce ropy. Utworzymy specjalny zespół specjalistów kryptowalutowych, którzy będą zaangażowani w wydobywanie cyfrowych monet na każdym poziomie administracyjnym naszego kraju” – mówił Maduro.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

„Stoimy w obliczu wojny finansowej”

Komunistyczna Wenezula poimo faktu posiadania jednych z największych zapasów ropy na świecie pogrążona jest w ogromnym kryzysie. Sytuacji nie poprawia fakt sankcji nałożonych na państwo przez administrację Donalda Trumpa.

Prezydent Maduro mówi o „wojnie finansowej wytoczonej przez kraj, który potępiliśmy. Istnieją jednak ludzie biznesu, którzy nie są dotknięci blokadą Donalda Trumpa. Dzięki nim wejdziemy w rewolucję XXI wieku”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here