Naga MarketsGoldman Sachs, Jersey CityZdaniem analityków Goldman Sachs na parach walutowych EUR/USD oraz AUD/NZD rozrysowało się pięć kompletnych fal na różnych interwałach czasowych.


EUR/USD – pełna formacja od maja 2014

W przypadku EUR/USD formacja pięciofalowa miała pojawić się od majowych szczytów z zeszłego roku, a obecna korekta powinna być rozpatrywana jako mniejsza sekwencja pięciofalowa rozpoczęta na dołkach z 13 kwietnia.

Minimalny zasięg wspomnianej piątej fali wypada w okolicach 1.1395 (zasięg mierzony na podstawie długości fali pierwszej). Po pokonaniu tego poziomu kolejnym celem będzie 1.1598 (1.618 rozszerzenia fali pierwszej).

q79

„Jeżeli obecnie znajdujemy się rzeczywiście w silnej korekcie, wtedy niezbędne będą wybicia kolejnych oporów. Linia trendu spadkowego z lipca 2014 przebiega przez 1.626. Zaraz nad znajduje się natomiast 38.2% zniesienia spadków majowo-marcowych (1.18). Z perspektywy technicznej może to być bardzo istotny punkt zwrotny”

AUD/NZD – koniec pięciofalowych spadków zapoczątkowanych w marcu 2011

W przypadku dolara australijskiego do nowozelandzkiego Goldman Sachs zwraca naszą uwagę na zdecydowanie bardziej rozległą w czasie sekwencję pięciofalową, której początek dać miały spadki rozpoczęte w marcu 2011.

GS zauważa, że cena jednocześnie wybiła górą z klina. Takie wybicia są charakterystyczne dla fal o numerze piątym i potwierdzają teorie, że w krótkim lub średnim terminie fala powinna rozrysować się do końcaq80

W ujęciu długoterminowym liczenie fal sugeruje, że cena zniesie około 38.2% swoich spadków wędrując do poziomu 1.1095.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here