Naga MarketsJacek Brzeski (redaktor Polsat News) zaprasza na kolejny odcinek z serii Artyści Rynków

Początkujących inwestorów charakteryzuje lekkomyślność, twierdzi Łukasz Wardyn z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 17 października 2019 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na 5 głównych błędów popełnianych przez inwestorów. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z świata finansów.


Najpierw myśl, potem działaj

Jakie są najczęściej popełniane błędy wśród inwestorów? Według Łukasza Wardyna są to:

  • Niedostateczne zarządzanie ryzykiem;

Klasyczna kategoria błędu, w którą wchodzi wiele istotnych kwestii – brak świadomości z jakim ryzykiem mamy do czynienia w momencie otwierania pozycji – powiedział analityk CMC.

  • Brak/ciągła zmiana strategii inwestycyjnej;

Podejście początkujących jest zazwyczaj determinowane przez pojedyncze impulsu. Otwierają pozycję i dopiero później myślą. Każda transakcja musi być przemyślana pod kątem dobrania odpowiedniej strategii: na jakim rynku i dlaczego, na jakim poziomie i dlaczego, co jest sygnałem, w jaki sposób wyjść z pozycji i dlaczego.

  • Brak odpowiedniej metodologii;

To może być brak elementarnej wiedzy bądź świadomości co jest ważne dla danego inwestora – w jaki sposób podejmuje decyzje i co jest dla niego dobre.

  • Zbyt duża dźwignia finansowa;

Lewar jest przydatny, jednak inwestorzy bardzo często nie mają świadomości jakimi narzędziami się posługują. Nie przeliczają wartości pozycji do gotówki którą mają na rachunku. Wielu nie zdaje sobie sprawy jak spore pozycje mają otwarte.

  • Słabe monitorowanie otwartych pozycji;

Niewielu inwestorów prowadzi dziennik transakcyjny. Pozwala on monitorować pozycje, obserwować własne emocje, reakcje na daną transakcję i podnosi świadomość ryzyka. Większość nie stawia zleceń obronnych stop loss, a do tego skupia się bardziej na nowo otwartych pozycjach, a stare porzuca w niepamięć, gdyż często są po prostu lekkomyślni – podsumował Wardyn.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here