Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Sezon na dywidendę rozkręca się coraz szybciej. Miesiąc maj będzie prawdziwym wysypem rocznych premii gdyż w tym miesiącu mieszczą się daty ustalenia prawa czyli także momenty kupna 14 spółek (wszystkie zaznaczone na czerwono w tabeli mają termin zakupu w maju).

Te artykuły również Cię zainteresują
Nadchodzący tydzień można śmiało nazwać jednym ze szczytowych okresów, gdyż w tym tygodniu możemy nabyć prawa do dywidend aż 7 spółek, czyli więcej niż 1 na dzień. Wiele z nich to bardzo renomowane i rozpoznawalne firmy.

Harmonogram tygodniowy:

Poniedziałek – Żywiec 13 zł na akcję

Wtorek – Analizy 1 zł, Lena 0,30 zł

Środa – MW Trade 0,83 zł

Czwartek – Cyfrowy Polsat 0,30 zł

Piątek – ING Bank 4,40 zł, Asseco BS 0,80 zł

Akcje muszą znajdować się na rachunku maklerskim na zakończeniu sesji giełdowej. Przy okazji tak ciekawego tygodnia, przeanalizujemy najciekawsze spółki, pokażemy gdzie znajdzie się kurs po odcięciu dywidendy i czy kupno pod lub po odcięciu dywidendy może być opłacalne.

Dla wszystkich sympatyków inwestowania na giełdzie, w tygodniu pokażemy banalnie prosty system, który w latach 2000 – 2014 na jednej z najpopularniejszych spółek osiągnął stopę zwrotu ponad 1200 %, inkasując w tym czasie kilka dywidend, oraz bardzo szybko “uciekając” z rynku przed początkiem bessy.

Zapraszamy także na codzienne analizy giełdowe na Comparic.pl, tradycyjnie w 4 blokach:

Sezon na dywidendę

Spółka w trendzie wzrostowym

Analiza na zamówienie

Gorące spółki dnia

Z pozostałych spółek wypłacających dywidendę znane są już daty ustalenia prawa, daty wypłaty i wysokość dywidendy dla następujących firm:


Najbardziej kompletny kurs tradingu: Price action + Ichimoku + uniwersalne podejście fundamentalne (2 dni, ponad 40 godzin nagrań, miesiąc konsultacji, autorski wskaźnik). Dodatkowo otrzymasz nagrane szkolenia: “Trading po pracy”, “Skuteczny daytrading”, “Technika Ichimoku” oraz “Carry Trade”. Zobacz szczegóły: Profesjonalny Forex Trader


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here