Naga MarketsPrzyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Spółka tworzy grupę kapitałową działającą na rynku telewizyjnym ze szczególnym uwzględnieniem rynku telewizji tematycznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka zyskała około 10% przy wysokich obrotach podczas ostatniej sesji przed Świętami. Było to dokończenie impulsu z 26 marca i po 2 dniach korekty, kurs ponownie silnie rósł. W sumie tydzień przed Świętami przyniósł zwyżkę o skali 25%, podpartą wysokimi obrotami. Dzięki temu spadki rzędu 30% od początku lutego zostały w sporej części odrobione i coraz bliżej mamy aby stwierdzić, że spółka wraca do długoterminowego trendu wzrostowego. Najbliższy raport za cały ubiegły rok poznamy 30 kwietnia. Wydaje się, że po dobrych wynikach za ostatni kwartał oraz sumując 3 ostatnie kwartały, rynek spodziewa się mocnego raportu rocznego. Możliwe, że pod taki scenariusz toczy się obecna zwyżka.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Przedmiotem działalności Helio jest import i konfekcjonowanie bakalii, produkcja wyrobów z maku oraz dystrybucja wyrobów.

Akcje spółki drożały podczas sesji z ubiegłego czwartku o blisko 10% przy bardzo mocno podwyższonych obrotach, odrabiając niemal w całości straty z początku tygodnia. Spółka produkująca świąteczny asortyment zrobiła więc ładny prezent swoim akcjonariuszom. Wydaje się, że w okresie minionych Świąt wzrasta sprzedaż produktów Helio. Może mieć to przełożenie na najbliższy raport, który poznamy 30 maja. Poprzedni wypadł okazale np. zysk netto wzrósł o 10%. Wydaje się więc, że rynek oczekuje, że także kolejny raport będzie udany. Od strony technicznej, spadki trwające od połowy ubiegłego roku pochłonęły ponad 40% wcześniejszych wzrostów. To spora wartość. Obecnie obserwujemy bardzo szarpany wykres, z silnymi impulsami wzrostowymi. Jest to dobra oznaka, tym bardziej, że cena oscyluje w rejonie szczytów z ubiegłych lat.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here