Naga MarketsKolejny tydzień rozpoczyna się bardzo pozytywnie dla polskich akcji. Dobiega końca sezon wyników, a część spółek publikuje raporty sprzedażowe za styczeń. Między innymi LiveChat (LVC) pozytywnie zaskoczył inwestorów podając do wiadomości, że liczba klientów w marcu wzrosła aż o 335 netto, podczas gdy w lutym wzrost wyniósł 165 netto. Jest to ogromny przyrost miesiąc do miesiąca. Względem roku wcześniej, spółka ma o 2523 klientów netto więcej.

Dzisiaj notowania w szczycie rosły nawet o 15%, wybijając poprzedni ważny szczyt na 30 zł. Spółka była wskazywana jako ciekawa według Strategii Szczyty i Dna już pod koniec roku. Od tamtej pory zrealizowaliśmy połowę zysku i teraz spokojnie czekamy na dalszy rozwój sytuacji. Według strategii, druga część pozycji jest prowadzona po Ostatnich Potwierdzonych Dnach. Niedługo pojawi się funkcjonalność w Squaberze, która pozwoli nam na bieżąco informować użytkowników PREMIUM o wybiciach ważnych poziomów i zmianach trendów.

Bardzo pozytywnie przebiega też sesja na Dino Polska (DNP), to już kolejny raz kiedy notowania wybijają nowe szczyty i dzięki temu można przesunąć OPD wyżej.

Aktualnie poziom negacji scenariusza jest na 118 zł i dopóki nowe szczyty i dna kształtowane są coraz wyżej, dopóty trwamy w ruchu.

Ten Square Games (TEN) podąża w ruchu wzrostowym

Spółka z branży gamingowej zgodnie z oczekiwaniami sprzed dwóch tygodni (zobacz) pnie się w górę w nowym trendzie wzrostowym.

Dzięki ukształtowaniu się nowych szczytów, można przesunąć już OPD wyżej, na poziom 95 zł. Dopóki cena jest powyżej tego poziomu, można oczekiwać kontynuacji trendu. Spółka opublikowała zdecydowanie lepsze dane finansowe niż rok wcześniej. Wskaźniki stały się jeszcze bardziej atrakcyjne:

Problemem wydaje się aktualna wycena, ponieważ spółka posiada C/Z na poziomie 21,50, jednak na tle branży nie jest wybitnie wysoko, CDR ma dla porównania 182. To pokazuje tylko jak mocno inwestorzy wieżą w dalszy rozwój branży.

Budimex (BDX) blisko nowych szczytów i podciągnięcia SL

Spółka dalej nie zawodzi inwestorów. Wyniki pokazały, że Zarząd zgodnie z planami stara się trzymać wysokomarżowe projekty w swoim portfolio. Oczywiście marże spadły w 2018 roku, jednak spółka ma stabilną sytuację finansową i podała do wiadomości, że Zarząd przedstawi swoje stanowisko względem dywidendy pod koniec marca. Prezes pozytywnie wypowiadał się o możliwości jej wypłaty. Jednak dopóki nie zostanie przedstawione oficjalne stanowisko, to nic nie jest pewne. W 2018 roku spółka wypłaciła 17,61 zł na akcję.

Aktualnie cena walczy z lokalnym oporem na 150 zł, jego wybicie pozwoli na przesunięcie zabezpieczenia pod 140 zł. Aktualnie warto traktować poziom 125 zł jako ważne wsparcie. Co ważne, wzrosty są w dużej mierze napędzone oczekiwaniami względem dywidendy, jeżeli tutaj byłby zawód, to można spodziewać się powrotu spadków.

Globalne ryzyko

Niestety nie sposób nie wspomnieć o globalnym ryzyku jaki czai się na inwestorów. Jak wspominałem w zeszłotygodniowym programie Comparic24tv (ZOBACZ), rentowności amerykańskich obligacji dają mocne ostrzeżenie. Spread między rentownościami obligacji 10 lat a 3 miesięcznych bonów skarbowych spadł poniżej 0.

Źródło: https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=mGmM

Kropkowany wykres przedstawia wspomniany spread. Kropką nad „i” dla spadków na giełdach byłoby obniżenie stopy procentowej przez FED. Pod warunkiem, że wcześniej spread będzie utrzymywał się poniżej 0 i zacznie rosnąć powyżej tego poziomu właśnie ze wzgląd na obniżenie krótkoterminowego oprocentowania. Oznaczać to będzie oczekiwanie słabej sytuacji w gospodarce USA w kolejnych okresach.

Jeżeli dostrzeżemy konkretne okazje na spółkach z GPW, to na pewno wyślemy informację do naszych użytkowników. Dołącz do ich grona już dziś.

Zapraszam już w czwartek o 12:30 do Comparic24.TV na kolejny program o okazjach na GPW!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here