Naga MarketsbitcoinWładze Kijowskiej Administracji Państwowej (KCSA) badają temat płatności za pomocą bitcoina (BTC). Chcą wykorzystać nową technologię w miejskim systemie transportu publicznego. Ten krok jest częścią programu modernizacji infrastruktury transportu publicznego w Kijowie.

Według lokalnych mediów, KCSA powraca do poprzedniego planu przyjęcia płatności w BTC w miejskiej sieci transportu publicznego. Źródła informują:

“Sprawa została już podniesiona w 2018 r., ale pomysł ten musiał zostać tymczasowo porzucony, biorąc pod uwagę koszt bitcoinów w tamtym czasie. Teraz, jak wiadomo, cena bitcoinów znacznie spadła, co otwiera nowe możliwości.”

Bilet za BTC

Już w sierpniu 2018 r. pojawiły się plotki o tym, że KCSA planuje uruchomienie usługi płatności BTC za bilety autobusowe w stolicy. Plan nie został zrealizowany, ale wydaje się, że miasto po raz drugi próbuje wdrożyć ten pomysł właśnie teraz.

Wprowadzenie płatności BTC w systemie transportu publicznego w Kijowie jest częścią dążenia miasta do modernizacji sektora transportu publicznego. W lutym 2019 r. w sprzedaży pojawiły się specjalne karty przedpłacowe zapewniające dostęp do wszystkich form transportu publicznego w mieście.

Kijów chce, by do 2024 r. cały system transportu publicznego wykorzystywał wyłącznie infrastrukturę e-biletów. Podobnie, jak jest to w przypadku karty NOL w Dubaju i karty SUBE w Argentynie, kijowska karta ma być używana w metrze, autobusach, tramwajach, taksówkach, pociągach elektrycznych. itp. Wielkie miasta na całym świecie idą w tym właśnie kierunku, aby ułatwić mieszkańcom proces dojazdów do pracy na obszarze całej metropolii.

Urzędnicy KCSA chcą zintegrować krypto-płatności z obecnym systemem, ale istnieją również przyszłe plany wprowadzenia pojedynczego biletu za bitcoina dla wszystkich środków transportu publicznego w Kijowie.

Jeśli plan zostanie zatwierdzony, znacząco poprawi reputację BTC i kryptowalut na Ukrainie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here