Naga Marketsblockchain technologyKPMG, firma podatkowa i jeden z czołowych audytorów opublikowała wyniki ankiety “Technology Industry Innovation Survey” z 2019 roku, w której odpytano ponad 740 firm technologicznych z 12 różnych krajów czy istnieje prawdopodobieństwo, że będą wdrażać technologię blockchain w ciągu najbliższych 3 lat.

Co ciekawe, wyniki pokazały, że spośród 740 firm biorących udział w ankiecie, ponad 41% firm stwierdziło, że prawdopodobnie zastosuje tę technologię, podczas gdy 31% neutralnie odnosiło się do tego pomysłu. 28% ankietowanych stwierdziło, iż nie jest jeszcze gotowych na wejście do przestrzeni blockchain.

Mimo że ponad 59% firm twierdzi, że są one neutralne lub niezainteresowane wdrożeniem DLT w najbliższej przyszłości, to badanie wykazało, że 48% respondentów jest przekonanych, iż technologia zmieni sposób, w jaki ich firmy będą kontynuować działalność.

Blockchain w Mercedesie i bankach

Dzisiaj Mercedes-Benz ogłosił, że będzie wykorzystywał DLT i inteligentne kontrakty opracowane przez Icertis w celu poprawy efektywności łańcucha dostaw.

Niektóre z największych na świecie banków, w tym JP Morgan Chase, Santander i HSBC, wprowadziły już rozwiązania oparte na blockchain w celu usprawnienia płatności transgranicznych.

Chiński gigant wyszukiwarek, Baidu, wykorzystuje technologię blockchain w swojej usłudze Totem w celu ochrony praw własności intelektualnej właścicieli obrazów. Przykłady można mnożyć.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Coraz szersza adaptacja DLT

Wnioski pochodzące z badania mówią o tym, że chociaż nie każda wiodąca firma technologiczna posiada natychmiastowe plany wprowadzenia DLT do swoich obecnych systemów, to jednak większość z nich dostrzega moc z jaką blockchain musi radykalnie zmienić przyszły krajobraz.

Zobacz również: Brexit bez umowy handlowej? Rząd UK zadba o irlandzki backstop

Wcześniej, w 2017 roku podobne badanie przeprowadziła Deloitte, Wtedy ponad 40% dyrektorów przedsiębiorstw nie miało pojęcia lub niewiele wiedziało na temat blockchainie. Jak widać, wiele się zmieniło od tego czasu, technologia księgi rozproszonej (DLT) jest już bowiem dobrze znana i ma coraz szersze zastosowania.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here