Naga MarketsPeter Brandt

Peter Brandt to znany trader z ponad 40-letnim doświadczeniem w handlu surowcami. Ostatnio we wpisie na Twitterze określił konkretny poziom cenowy dla Bitcoina. Wypadał on na poziomie 67.193 USD.

W Polsce, Brandt zasłynął z książki o spekulacji pt. “Dziennik profesjonalnego gracza giełdowego”. Recenzję tej pozycji znajdziesz także na portalu Comparic.pl. Skąd jednak wziął się tak konkretny poziom docelowy dla Bitcoina?

Według Brandta, jeden BTC będzie wart tyle, jeśli wartość wszystkich Bitcoinów (po wydobyciu 21 milionów sztuk) przyjmie wartość 33 tysięcy ton złota posiadanego przez banki centralne na świecie. Wpis z wartością 67.193 USD pojawił się na Twitterze:

Osiągnięcie ceny wskazywanej w analizie Brandta jest możliwe, jeżeli przyjmiemy odwrotną zależność między tym, jak banki centralne postrzegają złoto, a tym jak postrzegają Bitcoina. Istnieje oczywiście trzeci scenariusz, w którym banki centralne preferowałyby zatrzymanie obu aktywów w swoim portfelu. Jednocześnie banki centralne mogą też sprzedawać inne aktywa, by zwiększyć rezerwy Bitcoinów i złota.

Trafne analizy Brandta

Wymienionego wcześniej poziomu cenowego nie należy traktować jako prognozy. Jest to jedynie wyliczenie. Jednak Peter Brandt dzieli się także swoimi analizami, które okazały się ostatnio dość dokładne.

Zobacz również: Bitcoin osiągnie dno w tym roku. Potem nadejdą wzrosty

Rok temu, Brandt przewidział osunięcie notowań Bitcoina o 80%. Wtedy też wskazywał poziom docelowy poniżej 4 tysięcy dolarów. Spadek ten wynikał z ogólnej zasady analizy technicznej, w której trader przyjął, że naruszenie parabolicznego wzrostu doprowadzi do 80% spadku wartości. Poniżej wpis z Twittera, który opublikowany został 22 stycznia 2018 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here