Naga MarketsCeny złota odzyskują pośród spadającego dolara spowodowane przez słabe dane PKB w USA. Gospodarka USA spadła znacznie w pierwszym kwartale. Ministerstwo Handlu stwierdziło, że sezonowo produkt krajowy brutto spadł o 2,9% w pierwszych trzech miesiącach tego roku.To było najszybsze tempo spadku od 2009 roku, gdy gospodarka skurczyła się o 5,9%.Przypomnijmy, że według pierwszych szacunków w 1 kwartale był na poziomie 1,0%.

 

Inwestycje mieszkaniowe spadły o 4,2% w pierwszym kwartale . Dodajmy, że rynek mieszkaniowy, który jest ważnym czynnikiem wzrostu gospodarczego spadł na koniec 2013 roku na tle nietypowej temperatury i wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych. Tymczasem spadek eksportu w pierwszym kwartale został zrewidowany do 8,9% z 6,0% Koszt futures złota dzisiaj wzrosła do 1322,0 dolarów za uncję.

Z punktu analizy technicznej na wykresie dziennym (D1), kurs złota po wzroście do poziomu 1390.60 utworzył potencjalną falę pierwszą. Na chwilę obecną kształtuje się potencjalna fala trzecia z poziomem docelowym na 1516. 50 wynikająca ze 161% zniesienia zewnętrznego Fibonacciego fali pierwszej.

 

Autor analizy: Artur Wesołowski

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSezon na dywidendę – Opteam
Następny artykułRuch korekcyjny na EURGBP ?
TradingDot to największa w Polsce społeczność tradingowa, która umożliwia użytkownikom wymianę pomysłów na handel, przeglądanie statystyk tradingowych, dzielenie się transakcjami oraz obserwowanie rzeczywistych transakcji innych użytkowników portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here