Naga MarketsCeny złota odzyskują pośród spadającego dolara spowodowane przez słabe dane PKB w USA. Gospodarka USA spadła znacznie w pierwszym kwartale. Ministerstwo Handlu stwierdziło, że sezonowo produkt krajowy brutto spadł o 2,9% w pierwszych trzech miesiącach tego roku.To było najszybsze tempo spadku od 2009 roku, gdy gospodarka skurczyła się o 5,9%.Przypomnijmy, że według pierwszych szacunków w 1 kwartale był na poziomie 1,0%.

 

Inwestycje mieszkaniowe spadły o 4,2% w pierwszym kwartale . Dodajmy, że rynek mieszkaniowy, który jest ważnym czynnikiem wzrostu gospodarczego spadł na koniec 2013 roku na tle nietypowej temperatury i wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych. Tymczasem spadek eksportu w pierwszym kwartale został zrewidowany do 8,9% z 6,0% Koszt futures złota dzisiaj wzrosła do 1322,0 dolarów za uncję.

Z punktu analizy technicznej na wykresie dziennym (D1), kurs złota po wzroście do poziomu 1390.60 utworzył potencjalną falę pierwszą. Na chwilę obecną kształtuje się potencjalna fala trzecia z poziomem docelowym na 1516. 50 wynikająca ze 161% zniesienia zewnętrznego Fibonacciego fali pierwszej.

 

Autor analizy: Artur Wesołowski

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here