Naga Markets


Niemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 13.02.2019

DAX zyskiwał wczoraj 0,37% co po kilku dniach wzrostu należy uznać za dobry rezultat, jednak przez większą część dnia rynek trwał w trendzie bocznym odbijając kilkukrotnie od oporu R1. Najwięcej zyskał FTSE100, bilans wyniósł +0,81% a najsłabszy był CAC ze wzrostem tylko 0,35%. Tymczasem w Pekinie trwa kolejna runda negocjacji a dziś spotkają się sekretarz skarbu USA z wicepremierem Chin, mogą zapaść konkretne rozwiązania.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Continental AG, która zyskała 1,98% a tymczasem spółka HeidelbergCement wzrosła o 1,87%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając 4,88% a ThyssenKrupp stracił 4,53%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 410 do 296.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Tymczasem DAX ma problemy z kontynuacją zwyżki, co prawda udało się poprawić dzienne maksima, jednak odejście od szczytu było spore – ok 100 punktów. Dynamika również spadła, akcja toczy się przy zniesieniu 61,8%  ruchu spadkowego zapoczątkowanego 5 lutego. Dzisiaj DAX zyskuje i wybicie po danych o PKB zostało wykorzystane jak dotąd do sprzedaży, szczególnie dobrze widać to na wykresie godzinowym, gdzie powstała formacja “objęcia bessy”.

Dopóki jednak spadek nie przekracza wczorajszej korekty, łatwiej powrócić do wzrsotu aniżeli zmienić trend. Istotne wsparcie wokół punktu kierunkowego – 11 170 pkt. Ciągle walka idzie o utrzymanie nad 61,8%; w pozytywnym scenariuszu moglibyśmy zobaczyć ruch do 11 270 pkt. Alternatywnie przy realizacji zysków, spadek mógłby sięgnąć okolic 11 120 (S1) lub niżej 11 060 pkt.

dax m30Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGoldman Sachs nadal stawia na spadki USD pomimo krytyki inwestorów
Następny artykułCzy Akcje CD Projekt znalazły bezpieczną przystań na 177 zł?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here