Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 11.02.2019

Niemiecki DAX zyskał wczoraj niemal 1% i zamknął się ponad poziomem 11 tyś punktów,  tymczasem CAC zyskał 1,11%. W poniedziałek wiceprezes ECB stwierdził że “bankierzy z EBC dokonują uważnego przeglądu wszystkich napływających danych makro (…) i będą ostrożni w ustalaniu polityki pieniężnej”, dodał też że nie dyskutowano nad rozszerzeniem TLTRO w najbliższych miesiącach. Tymczasem negocjatorzy w USA doszli do porozumienia ws. government shutdown, aby agencje federalne były otwarte po piątku 15. lutego.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 5,86% a tymczasem spółka Deutsche Post wzrosła o 2,45%. Najsłabiej wypadł Merck spadając 0,46% a Bayerische Motoren Werke stracił 0,17%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 530 do 171.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Kupujący na DAX po pokonaniu wczoraj od dołu piwota miesięcznego nie oddają sterów. Indeks dziś rano znalazł się przy punkcie tygodniowym, czyli obszarze minimalnej korekty dla wzrostów. Jak widać, na załączonym obrazku rynek wspina się dalej przy akompaniamencie osłabiającego się EURO. Z punktu widzenia linii piwot, DAX dociera już na początku sesji niemal do najdalej wysuniętego oporu R3, wyczerpując tym samym średni dzienny zasięg ruchu.

Obszar wokół 11 180 pkt to wspomniany wczoraj POC (point of control) z punktu widzenia wolumenu, a także pas średnich 200-godzinowych, testowany od dołu.

dax m30Brak dziś istotnych danych makro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDiar: niższe opłaty transakcyjne w sieci bitcoina
Następny artykułKurs dolara do jena (USD/JPY) pokonał kluczowy opór na 110.00
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here