Naga Marketslogo SEC usaKomisarz Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) powiedziała w piątek, 8 lutego, że opóźnienie w ustanowieniu regulacji na rynku kryptowalut może pozwolić branży na większą swobodę w działaniu.

Heister Peirce, która jest znana z powodu krytyki decyzji SEC dotyczącej odrzuceniu wniosku braci Winklevoss o utworzenie bitcoinowego ETF, wypowiedziała się na temat regulacji rynku na University of Missouri School of Law:

“Możemy być w stanie wytyczyć jaśniejsze zasady, gdy zobaczymy, że więcej projektów blockchainowych dojrzeje. Opóźnienie w powstawaniu przepisów może w rzeczywistości pozwolić na większą swobodę.”

Regulować, nie szkodzić

Komisarz zauważyła, że proces regulacji nowego rynku może być jednak długotrwały i podkreśliła, że SEC musi działać odpowiednio, aby umożliwić branży rozwój bez naruszania obecnych przepisów.

Z drugiej jednak strony, czasami dochodzi do nadmiernej regulacji – twierdzi Peirce. Uważa, że tyczy się to zwłaszcza rynku blockchaina. Co więcej, dodała, że ​​niektóre projekty kryptograficzne po prostu nie są w stanie poczynić postępów w ramach istniejących ram prawnych. Przepisy dot. papierów wartościowych po prostu zbyt je ograniczają.

Peirce uważa również, że SEC jest czasami zbyt niezdecydowane w zajmowaniu się projektami kryptowalutwymi:

“Słusznie zarzucamy inwestorom, że biegną na ślepo za czymkolwiek oznaczonym jako kryptowaluty, ale czasami wydaje nam się, że jesteśmy równie impulsywni w ucieczce od wszystkiego, co nazywane jest kryptografią. Inwestorzy powinni być ostrożni, ale naszym obowiązkiem jest nie definiować ich uniwersum inwestycyjnego zgodnie z naszymi preferencjami.”

Peirce dochodzi do wniosku, że Kongres USA może rozwiązać niejednoznaczności związane z kryptografią, po prostu wymagając, aby przynajmniej niektóre zasoby cyfrowe były traktowane jako oddzielna klasa aktywów. Jak wcześniej informowały media, taka inicjatywa została już wprowadzona na obrady Izby Reprezentantów pod koniec grudnia 2018 r.

Sama Peirce przyznała wcześniej, że ​​próbuje przekonać swoich kolegów, by “mieli nieco więcej otwartego umysłu”, jeśli chodzi o kryptowaluty, ale ostrzega, że może to zająć dużo czasu. Wtedy też zachęcała inwestorów, aby nie wstrzymywali oddechu, czekając na ETF oparty na BTC, ponieważ jej zdaniem może to nastąpić “jutro lub za 20 lat”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here