Naga MarketsW piątek poznaliśmy dane z Wielkiej Brytanii dotyczące indeksu sprzedaży detalicznej. Zgodnie z przedstawionymi danymi wskaźnik za ostatni miesiąc wyniósł -0,5% wobec 1,0% poprzednio.

 

Sprzedaż detaliczna to raport publikowany przez National Statistics (urząd statystyczny Wielkiej Brytanii) obejmujący dane o całkowitej sprzedaży towarów i usług w punktach sprzedaży detalicznej, z podziałem produktów na grupy takie jak żywność, odzież, paliwo. Dane pochodzą z comiesięcznych ankiet przeprowadzanych wśród dużych detalistów oraz reprezentatywnej próby małych sprzedawców detalicznych. Raport publikowany jest raz w miesiącu, ok. 20 dni po zakończeniu miesiąca.


Z punktu analizy technicznej na wykresie dziennym (D1), kurs pary GBPUSD po wzroście do poziomu 1.7000 utworzył potencjalną falę pierwszą. Na chwilę obecną kształtuje się korekta fali drugiej z poziomem docelowym na 1.6690, który stanowi 61,8% zniesienia wewnętrznego Fibonacciego fali pierwszej. W najbliższej przyszłości można oczekiwać wzrostu do poziomu 1.7310 będącego zasięgiem fali trzeciej wynikającego z 161% zniesienia zewnętrznego Fibonacciego fali pierwszej.

Autor analizy: Artur Wesołowski

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here