Naga MarketsDzisiaj w nocy poznaliśmy wstępne dane z Chin dotyczące Indeksu PMI dla przemysłu za czerwiec. Zgodnie z przedstawionymi danymi, indeks wyniósł 50.8 wobec prognozy na poziomie 49,7 oraz 49,4 poprzednio. Chiny są największym partnerem handlowym Australii, dlatego dane z Chin mają wpływ na kurs dolara australijskiego.

 Przypomnijmy, że Indeks PMI (Purchasing Managers Index) dla przemysłu Chin przygotowywany jest przez Markit Economics, dostawcę badań gospodarczych oraz wskaźników ekonomicznych i obrazuje aktywność sektora przemysłowego w Chinach. Indeks ten opisuje aktualną sytuację w gospodarce. Indeks PMI opiera się na danych opracowywanych na podstawie miesięcznych odpowiedzi na kwestionariusze przesyłane kadrze kierowniczej w ponad 400 firmach produkcyjnych. Menadżerowie zaopatrzenia odpowiadają anonimowo na pytania dot. zamówień, sprzedaży, zakupów, zapasów, zatrudnienia. Poziom PMI mniejszy niż 50 pkt. oznacza spadek aktywności sektora produkcyjnego w stosunku do miesiąca poprzedniego. Im wskaźnik niższy, tym gorzej. Odczyt powyżej poziomu 50 pkt. oznacza wzrost aktywności sektora produkcyjnego w stosunku do miesiąca poprzedniego. Począwszy od lutego 2011 roku PMI dla przemysłu Chin publikowany jest dwukrotnie w ciągu miesiąca. Ostateczne dane poprzedzone są wstępnym odczytem publikowanym tydzień wcześniej.

 

Z punktu widzenia analizy technicznej kurs pary na wykresie dziennym ( D1 ), pozostaje w trendzie wzrostowym, tworząc strukturę pięcio – falową. Po ukształtowaniu się korekty fali czwartej z poziomem wsparcia na 0.9200, który stanowi 38 – 50 % zniesienia wewnętrznego Fibonacciego fali trzeciej, kurs kontynuuje wzrost w postaci fali piątej z potencjalnym zasięgiem na poziomie 0.9635 wynikającym z projekcji cenowych.

Autor analizy: Artur Wesołowski

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here