Naga Markets webinar


Jeden z analityków Westpac, Seal Callow zwrócił uwagę na to, że kurs AUD/USD osiągnął najwyższe poziomy od sierpnia tego roku. Od tej pory Aussie wyraźnie traci, co jest spowodowane między innymi niepokojem związanych z wymianą handlową i cłami, a także słabymi danymi z Australii za trzeci kwartał.


Jak uważa analityk Westpac, okolice poziomu 0,7200 mogą być atrakcyjne dla kupujących. jego zdaniem spadki są przesadzone, a ceny surowców rosną. Australia jest krajem z wysoko rozwiniętą gospodarką. Jest ona największym na świecie eksporterem węgla, boksytów i wełny. Za granicę sprzedaje także aluminium, rudę żelaza, cynk srebro i złoto.

Sytuacja techniczna na wykresie

Notowania pary walutowej AUD/USD otworzyły się po weekendzie luką wzrostową, jednak od początku tygodnia kurs wyraźnie traci. Licząc od szczytu spadki sięgają już niemal 200 pipsów. Jak na razie brakuje sygnałów na odwrócenie tendencji. Z perspektywy interwału H4, wybita została największa korekta, dlatego dopóki cena znajduje się poniżej 0,7255, należy oczekiwać dalszych spadków. Najbliższy cel dla strony podażowej to mierzenie 61,8% Fibonacciego, które wypada na wsparciu przy 0,7160.

Wykres pary walutowej AUD/USD
AUD/USD interwał H4


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here