Naga MarketsRepublika Południowej Afryki posiada najbardziej zaawansowaną gospodarkę i sektor finansowy na kontynencie. Okazuje się również, że pomimo globalnych obaw regulacyjnych związanych z wirtualnymi walutami, jej obywatele są coraz bardziej optymistycznie nastawieni do inwestowania w kryptowaluty i handlu nimi.


Przeprowadzona w kwietniu br. ankieta MyBroadband 2018 dotycząca kryptowalut pokazuje, że coraz więcej mieszkańców RPA planuje inwestować w cyfrowe waluty, albo poprzez ich bezpośredni zakup, albo poprzez inwestycje w powiązane z tym rynkiem przedsiębiorstwa. Co ciekawe, znaczący wzrost zainteresowania kryptowalutami upatruje się również wśród osób, które nigdy wcześniej nie posiadały żadnych cyfrowych aktywów.

“Spośród ankietowanych, którzy nie posiadają lub nigdy nie posiadali kryptowalut, prawie 50% twierdzi, że planuje zainwestować w kryptowaluty bądź w przedsiębiorstwa z nimi powiązane jeszcze w 2018 roku” – poinformował w piątek serwis technologiczno-badawczy MyBroadband.

Nvidia zarobiła 289 mln USD na koparkach kryptowalutowych

 

Około 25% respondentów biorących udział w badaniu MyBroadband zainwestuje w kryptowaluty, około 15% zainwestuje w kryptowaluty i mining, a kolejne 7% zadeklarowało, że zainwestuje jedynie w wydobycie kryptowalut.

Cliffe Dekker Hofmeyer twierdzi, że ostatnia decyzja podjęta przez Południowoafrykański Urząd Skarbowy (SARS) w sprawie opodatkowania walut cyfrowych była “oczekiwana” ze względu na “rosnącą popularność kryptowalut w Republice Południowej Afryki”.

Według doniesień handel kryptowalutami w Republice Południowej Afryki gwałtownie zwiększa się, a niektóre restauracje i firmy już przyjmują płatności w wirtualnych walutach.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułChiavarone: “Blockchain będzie napędzać czwartą rewolucję przemysłową”
Następny artykułHSBC przeprowadził pierwszą na świecie transakcję finansowania handlu przy użyciu technologii blockchain
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here