Naga MarketsNa początku obecnego tygodnia kurs euro umacniał się zarówno do dolara amerykańskiego (USD), polskiej złotówki (PLN) czy jena japońskiego (JPY). Tym samym kontynuowany był ruch z końca poprzedniego tygodnia. Sytuacja zaczęła się jednak zmieniać, kiedy notowania dotarły do istotnych obszarów oporu.


EURUSD ponownie w kierunku 1.13?

Akcję cenową z obecnego tygodnia na parze EUR/USD dobrze reprezentuje wykres 4-godzinny. Tam jak widać notowania dotarły w poniedziałek do obszaru oporu w 1.1455. Test tej strefy trwał do wtorku, kiedy to podczas sesji europejskiej euro zaczęło się osłabiać w relacji do dolara.

Po odbiciu pojawiła się powolna korekta w trakcie której przetestowana została krótkoterminowa linia trendu wzrostowego widoczna na poniższym wykresie. Jej przełamanie nastąpiło dopiero dziś.

Silna wyprzedaż euro rozpoczęła się podczas sesji europejskiej, a konkretnie po publikacji (Markit) wstępnych danych dotyczących PMI w przemyśle i usługach dla Niemiec. Te okazały się zawodzić oczekiwania rynków i wskazały na utratę dynamiki wzrostów. Wspólnej walucie nie pomogły również te same publikacje z całej strefy euro, które okazały się najgorsze od lat.

Niesprzyjające dane dla EUR oraz przełamanie krótkoterminowej linii trendu ponownie odsłoniło okrągły poziom 1.1300, który jeszcze do niedawna bardzo dobrze sprawdzał się w roli wsparcia.

Niesprzyjające dane dla EUR oraz przełamanie krótkoterminowej linii trendu ponownie odsłoniło okrągły poziom 1.1300

Niedźwiedzi Outside Bar zepchnął EURPLN 

Na parze walutowej EUR/PLN początek tygodnia był podobny jak na Eurodolarze. W poniedziałek byliśmy świadkami wzrostów i próby ich kontynuacji we wtorek. Jednak ostatecznie druga sesja obecnego tygodnia zakończyła się odbiciem od kluczowego oporu na 4.3361 i uformowaniem niedźwiedziej formacji Outside Bar na wykresie dziennym.

Kolejne dni kończyły się ‘na czerwono’ i możliwe, że także dzisiejsza sesja zamknie się na poziomie niższym od otwarcia. W pobliżu obecnych cen znajduje się linia trendu biegnąca od dołka z sierpnia i przez minima z września br. Z kolei kluczowa strefa horyzontalna znajduje się w obrębie 4.2740.

druga sesja obecnego tygodnia na EURPLN zakończyła się odbiciem od kluczowego oporu na 4.3361 i uformowaniem niedźwiedziej formacji Outside Bar

EURJPY wciąż w zakresie

O ile początek tygodnia na EUR/JPY podobny był do tego na parach wspomnianych wyżej, nieco inaczej akcja cenowa układała się w dalszej części. Jak bowiem widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, kurs euro w relacji do jena zarówno w środę jak i czwartek ustanawiał nowe maksima.

Jednakże kupujący nie mieli wystarczająco dużej siły, by pokonać szczyt z poprzedniego tygodnia (górne ograniczenie zakresu). Po okresie konsolidacji pod oporem w obrębie 129.10, cena wyznaczyła dziś nowe minima. Kluczowe wsparcie krótkoterminowe w przypadku kontynuacji spadków widoczne jest w pobliżu 127.60 (dolne ograniczenie konsolidacji).

Handel na analizowanym instrumencie umożliwia broker XM, któremu zaufało już ponad milion klientów na całym świecie >>

EURJPY - Po okresie konsolidacji pod oporem w obrębie 129.10, cena wyznaczyła dziś nowe minimaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here