Naga Markets“Grupa kapitałowa BOŚ zakończyła pierwszy etap wdrażania Strategii, którego celem była naprawa banku i uruchomienie kluczowych projektów rozwojowych powodujących wejście na ścieżkę stabilnego rozwoju i poprawy wyników. W zakresie naprawy przeprowadzono wiele działań ukierunkowanych na restrukturyzację kosztową, w tym redukcję kosztów osobowych oraz restrukturyzację sieci placówek – przy utrzymaniu potencjału do oferowania klientom usług na najwyższym poziomie” – czytamy w raporcie BOŚ Bank za 2017 rok.

Skonsolidowany zysk netto wyniósł 46,06 mln zł wobec 60,15 mln zł straty w roku wcześniejszym. Jednostkowy zysk netto plasował się natomiast na poziomie 24,42 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
“W minionym roku BOŚ […] wspierał realizację SOR, będąc bankiem pierwszego wyboru dla podmiotów inwestujących w efektywność energetyczną i inne działania wpływające na poprawę stanu środowiska w Polsce. W rezultacie saldo kredytów proekologicznych na dzień 31 grudnia 2017 r. wynosiło 4,5 mld zł. Jednocześnie Grupa BOŚ w zdecydowany sposób wzmocniła rentowność, uzyskując wzrost marży odsetkowej z 1,5% w 2016 r. do 1,9% w 2017 r. oraz poprawę wskaźnika kosztów do przychodów (C/I) do 64,5% w 2017 r. wobec 74,6% w 2016 r.” – komentował Bogusław Białowąs, prezes banku w liście do akcjonariuszy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here