Naga MarketsWitam na nocnej zmianie.

GBP/CHF – w ostatnim czasie obserwowaliśmy podwyższoną zmienność na parach z Funtem. Powodem były pojawiające się spekulacje jakoby Niemcy miały wpływać na Unię Europejską w celu uproszczenia umowy w sprawie Brexitu, tak aby przyspieszyć proces legislacyjny. Miałoby to być robione za zgodą Londynu. Bardzo szybko jednak te plotki zostały zdementowane. Z drugiej strony, poznaliśmy zaskakująco mocne dane o szwajcarskim PKB, które przebiły oczekiwania analityków. Czwartkowa sesja była już o wiele spokojniejsza od nerwowej środy. Na wykresie widać test poprzedniego dołka, mimo że technicznie można byłoby spodziewać się rozwinięcia korekty wzrostowej, fundamenty raczej nadal wspierają stronę podażową.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

EUR/CAD – wczorajsza sesja była kluczowa dla kanadyjskiej waluty. Tamtejszy Bank Centralny nie zmienił stóp procentowych, co było spodziewanym scenariuszem. W komunikacie podkreślono, że gospodarka rozwija się zgodnie z wcześniejszymi szacunkami, a inflacja może powrócić w okolice 2% na początku przyszłego roku. Wskazano jednak także na problem negocjacji w sprawie porozumienia Nafta i ich przyszły wpływ na gospodarkę. Wydaje się, że w najbliższym czasie waluta Kanady pozostanie pod presją, co powinno sprzyjać wzrostom na crossie z Euro. Technika wskazuje na przestrzeń do wzrostów co najmniej do okolic górnej krawędzi szerokiego kanału spadkowego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDM mBank obniżył cenę docelową dla Skarbiec Holding
Następny artykuł80% Amerykanów słyszało o kryptowalutach
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here