Naga MarketsDzisiaj poznaliśmy dane z Wielkiej Brytanii na temat Indeksu PMI dla usług za maj. Zgodnie z przedstawionymi danymi, Indeks wykazał wynik na poziomie 58.60 wobec prognozy 58.70, oraz 58.7 miesiąc wcześniej. Przypomnijmy, że Indeks PMI (Purchasing Managers Index) dla usług przygotowywany jest przez CIPS (The Chartered Institute of Purchasing & Supply) oraz Markit Economics, dostawcę badań gospodarczych oraz wskaźników ekonomicznych i obrazuje aktywność sektora usługowego. Indeks ten publikowany jest bezpośrednio po zakończeniu miesiąca i opisuje aktualną sytuację w gospodarce.

Poziom PMI mniejszy niż 50 pkt. oznacza spadek aktywności sektora usługowego w stosunku do miesiąca poprzedniego. Im wskaźnik niższy, tym gorzej. Odczyt powyżej poziomu 50 pkt. oznacza wzrost aktywności sektora usługowego w stosunku do miesiąca poprzedniego.

 

 

Z punktu widzenia analizy technicznej, kurs pary GBPCHF na wykresie dziennym D1, kształtuje strukturę piecio falową. Obecnie po utworzeniu się szczytu fali trzeciej na poziomie 1.5115, tworzy się korekta fali czwartej z potencjalnym poziomem wsparcia na 1.4970. W najbliższej przyszłości można oczekiwać kontynuacji wzrostów do poziomu 1.5310 – 60, gdzie znajduje się zasię fali piątej, wynikający z projekcji cenowych.

 

Autor analizy: Artur Wesołowski

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here