Naga MarketsRynek kryptowalut jest obecnie nadal w okresie bessy, która trwa od początku roku. Jednak nawet mimo tego twórca Litecoina, Charlie Lee, twierdzi, że inwestycja we flagową kryptowalutę nadal jest dobrym pomysłem.


W rozmowie z CNBC, Lee powiedział, że spadek ceny stworzył doskonałą okazję inwestycyjną dla długoterminowych graczy, którzy mają teraz gotówkę w ręku i mogą sobie pozwolić na taki zakup.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Dopóki nie wydajesz pieniędzy, których nie możesz przegrać, myślę, że to w porządku.” – uważa Lee.

Nie gra się nie za swoje

Były pracownik Google i Coinbase ostrzegł jednak przed wykorzystaniem pożyczonych środków na inwestycje w Bitcoina. Zauważa, że taka praktyka stała się powszechna podczas zeszłorocznych wzrostów. Uważa, że niezwykle trudno jest przewidzieć krótkoterminowe ruchy cenowe i rynek dla niedźwiedzi może teoretycznie w niektórych przypadkach trwać parę lat.

Jaka jest więc prognoza ceny głównej kryptowaluty?

– Trudno przewidzieć ceny. Jestem na tym rynku od siedmiu lat. Myślę, że czasami [hossa] wraca w ciągu sześciu miesięcy do roku, a czasami zajmuje to trzy lub cztery lata – uważa Lee.

Kreator Litecoina zauważył ponadto, że obecnie ceny kryptowalut odzwierciedlają przede wszystkim spekulacyjne zainteresowanie inwestorów, a nie faktyczną adopcję ich przez konsumentów.

“W tej chwili chodzi o spekulacje, ale w przyszłości cena będzie odzwierciedlała sukces [krypto]walut”, powiedział, dodając, że w tym roku nastąpiło sporo adopcji, nawet gdy ceny spadły.

Jednak, gdy zapytano go, czy będzie kupować z powrotem litecoiny, które sprzedał w grudniu, powołując się na konflikt interesów, Lee powiedział, że nie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

– Sprzedałem z powodu konfliktu interesów, więc nie zamierzam w najbliższym czasie kupować moich litecoinów – lub nie zrobię tego wcale – podkreślił.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here