Naga MarketsJedną z najważniejszych publikacji makroekonomicznych przedpołudnia był raport niemieckiego instytutu Ifo bazujący na ankietach przedsiębiorców i mierzący ogólny klimat gospodarczy u naszego zachodniego sąsiada. Główny indeks nastrojów biznesowych okazał się być nieco lepszy od prognoz ankietowanych analityków. Czy niemieckie dane wpłyną na wycenę euro? 


Bazując na wynikach badań instytutu Ifo można stwierdzić, że niemieccy przedsiębiorcy nadal doceniają bieżącą sytuację gospodarczą. Indeks oceny obecnych warunków wyniósł 105,3 wobec 105,1 poprzednio. Za pozytywną niespodziankę odpowiada jednak różnica w aktualnym odczycie, a jego prognozami. Ankietowani przez Bloomberg ekonomiści spodziewali się spadku zadowolenia przedsiębiorców z obecnej sytuacji gospodarczej, a indeks Ifo szacowano na 104,8 punktu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pogarszają się natomiast oczekiwania przyszłych zmian w gospodarce – indeks oczekiwań biznesowych spada do poziomu 98,2 z 98,6 notowanych w czerwcu. Spadek ten odbija się w najważniejszym odczycie raportu czyli wskaźniku nastrojów biznesowych. Ten zniżkuje o 0,1 punktu wynosząc aktualnie 101,7 notując jednocześnie wzrost wobec dotychczasowych prognoz na poziomie 101,6.

Reakcja rynku

Pierwsze minuty po publikacji raportu wiązały się z wyraźnym osłabieniem wyceny euro w stosunku do dolara amerykańskiego. Eurodolar najwyraźniej dążył jednak do testu dolnego ograniczenia formacji trójkąta, a po utworzeniu lokalnego dołka w rejonie 1,1680 para ponownie zaczęła nabierać wartości. Obecnie najważniejszym oporem są okolice 1,1700. Ich pokonanie powinno wiązać się z przejęciem kontroli nad wykresem przez byki.

Euro nie zareagowało na dane w parze z brytyjskim funtem. EURGBP około godziny 9:00 polskiego czasu przetestował dolne ograniczenie kanału spadkowego po czym zaczął dynamicznie korygować.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here