Naga MarketsPublic Domain

Szwajcarskie miasto Zug, będące tzw. krypto-doliną, zaczyna wykorzystywać w głosowaniach lokalnych technologię Blockchain. Odpowiedzialny za to system został już ukończony i przeszedł pierwsze próbne głosowanie.


Zug jest dziś centrum technologii Blockchain w Europie. Już wcześniej ogłosiło, że chce wykorzystywać sieć bloków do głosowania. Platforma systemu cyfrowej identyfikacji miasta (eID) powstała już w listopadzie 2017 roku. Daje ona możliwość bezpiecznego wzięcia udziału w publicznych plebiscytach także za pomocą smartfonów czy tabletów.

Pierwszy sukces

Dieter Müller, szef działu komunikacji miasta Zug, powiedział szwajcarskiej agencji prasowej, że start systemu „był sukcesem”. Szczegóły technologiczne zostaną przeanalizowane w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Wszystko w celu zbadania oraz zapewnienia pełnej prywatności, tajemnicy głosowania i sprawdzalności wyników, jakie daje platforma.

Test aplikacji na niewielką jeszcze skalę obejmował tylko 72 z 240 obywateli mających dostęp do internetowego systemu głosowania. Swoista próba generalna odbywała się w dniach od 25 czerwca do 1 lipca. Müller przyznał się szwajcarskiej agencji informacyjnej, że “liczba uczestników mogła być wyższa. ”

Obywatele, którzy wzięli udział w głosowaniu, mogli wypowiedzieć się w mniej ważnych sprawach lokalnych i odpowiedzieć na pytanie, czy system eID  powinien zostać wykorzystany do głosowania w referendach w przyszłości. Zgodnie z komunikatem szwajcarskiej agencji prasowej tylko trzy osoby wskazały, że głosowanie za pomocą blockchaina nie jest łatwe, 22 odpowiedziało, że użyłoby takiego systemu do wysyłania zeznań podatkowych lub ankiet, 19 opowiedziało się za opłacaniem opłat za parkingi za pomocą swojego cyfrowego ID, a trzy zasugerowały, że mogłoby z niego korzystać w kwestii wypożyczania książek bibliotecznych.

Krypto-Naród i Krypto-Dolina

Szwajcarskie Zug jest określone jako “Krypto-Dolina ” ze względu na korzystne przepisy podatkowe i względnie przyjazną regulację prawną dla ICO. Pod koniec czerwca Dyrektor Finansowy Zug wezwał także Szwajcarskie Stowarzyszenie Bankowców do stworzenia grupy roboczej, która pomogłaby firmom związanym z rynkiem Blockchain w otwieraniu rachunków w ich bankach.

Sierra Leone głosowało nim stało się to modne

Przed Zug technologię Blockchain w głosowaniu wykorzystało Sierra Leone.  7 marca tego roku w tym małym afrykańskim państewku  zorganizowano wybory prezydenckie, w których eksperymentalnie wykorzystano sieć  bloków. Władze kraju zezwoliły pracownikom szwajcarskiej firmy Agora pojawić się w 250 lokalach wyborczych i tam namawiać wyborców do zagłosowania za pomocą specjalnie zaprojektowanego blockchaina.

Amerykanie nie chcą być gorsi.

Także władze Zachodniej Wirginii pracują nad systemem do liczenia głosów wyborczych opartym na blockchainie. Wstępnie program ma być dedykowany wyborcom służącym w wojsku. Z pewnością później może zostać wykorzystany szerzej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here