Naga MarketsNa swoim blogu giełda Coinbase ogłosiła, że oficjalnie otwiera się na klientów biznesowych. W nadchodzących tygodniach firma ma ogłosić listę podmiotów, z którymi ma współpracować. Są wśród nich ponoć czołowe fundusze hedgingowe, inne giełdy i zespoły ICO.


Misją Coinbase Custody, platformy którą zarządza Coinbase, jest ułatwienie inwestowania w cyfrowe waluty każdej uprawnionej do tego instytucji finansowej i funduszowi hedgingowemu na świecie. Firma chce to osiągnąć poprzez swój wzbudzający zaufanie wizerunek i łatwe w obsłudze narzędzia.Coinbase podkreśla swoje znaczenie dla rynku i to, że „była pionierem w kwestii wiodących technik przechowywania” kryptowalut. Obecnie odpowiada za przechowywanie ponad 20 miliardów dolarów w krypto-aktywach. Coinbase Custody ma wykorzystywać to doświadczanie oraz wiedzę, by zaoferować klientom instytucjonalnym „zupełnie nowe, niezależne rozwiązanie”.

Firma poddała ponoć nowy system dokładnym testom bezpieczeństwa. W planach ma także dalsze „regularne testy” przy współudziale „stron trzecich”. Wszystko to w celu zapewnienia zdeponowanych na platformie środkom pełnego bezpieczeństwa.

Coinbase Custody powstała przy współudziale partnera Coinbase – Electronic Transaction Clearing (ETC), brokera zarejestrowanego w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i członka Financial Industry Regulatory Authority (FINRA).

Plany na przyszłość

Na dzień dzisiejszy Coinbase Custody kieruje swoje usługi dla instytucji z USA i Europy. Przed końcem roku ma rozszerzyć obszar działania na Azję. Także w kwestii dostępnych aktywów sprawa jest rozwojowa. Obecnie platforma obsługuje BTC, ETH, LTC i BCH, ale w planach jest dodanie nowych kryptowalut.

Zgodnie z informacjami na blogu firma doda też opcję planowania wypłat środków. Coinbase zapewnia ponadto, że w miarę rozwoju rynku i wchodzenia na niego coraz większej liczby podmiotów instytucjonalnych, zamierza wprowadzać nowe usługi „dostosowane do ich unikalnych potrzeb”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here