Naga MarketsBiuro CMC MarketsZgodnie z przepisami Komisji Nadzoru Finansowego, brokerzy świadczący usługi w zakresie rynku FX/CFD inwestorom detalicznym z Polski mają obowiązek publikacji kwartalnych wyników swoich klientów. Jak wynika z raportu za IV kwartał 2018, klienci CMC Markets handlujących na walutowych kontraktach CFD radzili sobie znacznie lepiej. To samo tyczy się CFD na surowce. Gorzej w zestawieniu wypadają natomiast handlujący CFD na akcje i indeksy.


W drugim kwartale br. inwestorzy indywidualni aktywnie handlujący, korzystający z usług CMC Markets posiadali stratę stanowiącą 71% w przypadku handlu na akcjach, co stanowi 6 procentową różnicę pomiędzy wynikiem z III kwartału bieżącego roku. 6-procentowa różnica na niekorzyść klientów widoczna była również jeśli chodzi o CFD na indeksy (68% stratnych klientów wobec 62% w poprzednim kwartale. Pogorszenie może być związane z osunięciem na światowych rynkach akcji jakie obserwujemy od października 2018 roku.

Przechodząc do informacji pozytywnych, 7% mniej klientów niż w poprzednim kwartale traciło handlując na walutach. W IV kwartale stratę odnotowało bowiem 57% klientów, natomiast w III kw. traciło aż 64% klientów CMC Markets. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda w przypadku handlu na towarach i  surowcach, gdzie stratą kwartał zakończyło 53% klientów, a zatem znacznie mniej niż w poprzednim kwartale, gdzie odsetek ten stanowił aż 72%.Wyniki klientów CMC Markets w Q4 2018

cmcmarkets.com

Wyniki pozostałych brokerów i domów maklerskich działających na polskim rynku dostępne są pod tagiem Q4 2018.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here