Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 poznaliśmy najnowsze dane z kanadyjskiego rynku nieruchomości. Równolegle do nich opublikowano grudniowe wyliczenia cen importowych oraz eksportowych w Stanach Zjednoczonych. Jak paczka danych z Ameryki wpływa na wycenę USDCAD? 


Gorsze dane z Kanady…

Wartość nieruchomości na które kanadyjskie władze wydały pozwolenia w listopadzie zniżkuje o 7,7% w ujęciu miesięcznym wynosząc 7,7 mld USD. Jak czytamy w raporcie Statistics Canada listopadowe dane są pierwszym spadkiem wartości wskaźnika od trzech miesięcy.

W listopadzie wartość budynków niemieszkalnych na budowę których wydano pozwolenia spadła do poziomu 2,9 mld USD. W ujęciu miesięcznym równe jest to spadkowi o 12,3%. Spadek rozłożył się równo po trzech komponentach sektora – komercyjnym, przemysłowym oraz instytucjonalnym czytamy w raporcie. Tymczasem, wartość domów jednorodzinnych które powstaną w kolejnych miesiącach w Kanadzie pozostała na niezmienionym od października poziomie 2,6 mld USD

… oraz USA

Gorsze wiadomości płyną do nas również z Stanów Zjednoczonych. Tamtejszy indeks cen eksportowych zniżkuje o 0,1% miesiąc do miesiąca. Za pierwszy od czerwca spadek wartości indeksu odpowiadają przede wszystkim dobra rolne – ceny eksportowanych z USA warzyw spadły średnio o 14,4%.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Gorzej przedstawiają się również dane dotyczące indeksu cen importowych. W grudniu wskaźnik zyskuje 0,1%, jednak w listopadzie dynamika wzrostu cen towarów importowanych do Stanów wynosiła 0,8%. Bureau of Labour Statistics zwraca uwagę, że 2017 rok przyniósł najwiekszy, trzyprocentowy wzrost cen importowych od 2011 roku kiedy to wskaźnik wyniósł aż 8,5%.

Reakcja rynku

W przypadku jednoczesnych publikacji z USA oraz Kanady ciekawym instrumentem do obserwacji wydaje się być USDCAD. Para niebezpiecznie zbliża się do oporu w rejonie 1,2475, którego pokonanie może doprowadzić do głębszej korekty piątkowych spadków:

USDCAD dzięki TradingViewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFilipiny ostrzegają inwestorów przed ICO
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 10 stycznia
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here