Naga MarketsWe wtorek (12.12) informowaliśmy o wprowadzeniu do obrotu przez Interactive Brokers kontraktów futures na Bitcoina z giełdy Cboe (CFE), co miało miejsce 10-go grudnia. Ticker pod jakim dostępne są te kontrakty to IBKR.

Początkowo handel na Bitcoinie był możliwy jedynie w przypadku pozycji długich (kupno), najnowsze wiadomości z Interactive Brokers wskazują jednak na to, że broker pozwala również swoim klientom na krótką sprzedaż.

Wymagany depozyt do otwarcia pozycji krótkiej na kontrakt IKBR to $ 40.000. Z kolei w przypadku pozycji długich jest to jedynie $ 9.000.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jak oświadczył CEO Interactive Brokers,  Thomas Peterffy “Wprowadzenie krótkiej sprzedaży było konieczne ze względu na znacznie wyższą marżę styczniowych kontraktów terminowych ponad cenę Bitcoina”.

Broker wymaga od klientów chcących obracać kontraktami terminowymi na Bitcoina podpisania specjalnej umowy uwzględniającej ryzyko powiązane z tymi kontraktami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here