Naga MarketsOgólny chaos jaki panuje na rynkach powoduje, że niektóre fundusze hedgingowe odnoszą wysokie zyski. I tak fundusz Long Tail Alpha prowadzony przez byłego menadżera Pacific Investment Management Company, Vineera Bhansali, wykorzystał wysoką zmienność jaka powstała w wyniku pandemii koronawirusa i zarobił na tym aż 400%.

  • Indeks CBOE pokazywał z bardzo dużym wyprzedzeniem niestabilność rynku. Na tej podstawie wysoką zmienność można było przewidzieć.
  • Polityka banku centralnego skutecznie tłumi rynkowe fluktuacje. W efekcie tych działań akcje amerykańskie powinny spadać

Indeks CBOE osiągnął szczyt na poziomie z czasu kryzysu finansowego w 2008 roku

Podstawowym wskaźnikiem, wykorzystywanym do oszacowania zmienności rynków jest tutaj indeks CBOE (VIX). Indeks ten znany jest także jako “Indeks strachu” i wykorzystywany jest zawsze, kiedy na giełdach panuje nerwowa atmosfera. Co ważne, wartość tego indeksu jest domniemana i opiera się na zmienności S&P500 w ciągu kolejnych 30 dni. Indeks ten, w dniu 16 marca osiągnął szczyt na poziomie 83, po czym sukcesywnie spada. Jest to rekordowy wynik jaki padł ostatnio podczas kryzysu finansowego w 2008 roku.

Indeks zmienności CBOE, aktualizacja 10.04.2020, źródło CNBC

Zyski funduszu Long Tail Alpha na poziomie 400% w pierwszym tylko kwartale 2020 roku

Strategia zarządzania ryzykiem przez Mark Spitznagel’s Universa Investments w wyniku dużej zmienności uzyskała stopę zwrotu na poziomie 4144% w pierwszym kwartale 2020 roku. W przypadku funduszy Long Tail Alpha wzrost za pierwszy kwartał był na poziomie 400%. W samym tylko miesiącu marcu fundusz ten zarobił 156%.

CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

W 2019 roku fundusz LongTail Alpha zarządzał aktywami o wartości 126 mln USD. Jednak w tym roku liczba ta wzrosła ponad trzykrotnie. Założyciel funduszu Vinner Bahansali nie przewidział rzecz jasna pandemii koronawirusa, lecz z początkiem roku zauważył wysoką niestabilność rynków.

Gospodarka mruczała, inflacja była niska, Fed wspierał ceny aktywów i było wiele do przemyślenia. Trudno nie było podążać za innymi odważnymi inwestorami w dziki świat spekulacji, gdy ostatnia dekada stworzyła niespotykane bogactwo. Jednak w tym nieskazitelnym zestawie uwarunkowane były elementy wywołujące panikę i lawiny rynkowe – napisał Bhansali w notatce do inwestorów.

Podobnie jak podczas ostatniego kryzysu, tak i teraz polityka banku centralnego pomogła stłumić zmienność  na rynkach, niemniej wszystkie indeksy giełdowe oraz amerykańskie obligacje skarbowe zyskały na tej zmienności. Teraz w wyniku działań interwencyjnych, zapewne wszystkie akcje spadną, co może pociągnąć za sobą krach na rynku.

Autor poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here