Naga MarketsZgodnie z obietnicą, rozpoczynamy rozpisywanie naszych zagrywek na naszym blogu, czyli w skrócie co, jak i dlaczego. Rozpoczniemy ostatnią zrealizowaną transakcją na parze AUD/NZD z naszej flagowej strategii klasycznej. Szczegóły techniczne- pozycja została zajęta 13 sierpnia i trwała 26 godzin.

Zlecenie oczywiście było zleceniem oczekującym typu sell stop. Czas na zaprezentowanym powyżej screenie to czas platformy MT4 LMAX. Przeliczając na nasz czas do daty transakcji należy dodać 2 godziny.

Jakie były powody otwarcia pozycji?

Żeby dokładnie opisać całą pozycję należy zwrócić uwagę na aż 6 elementów które zadecydowały o zajęciu pozycji zdecydowanie wcześniej aniżeli wynikałoby to z formacji RGR. De facto w tym przypadku zajęcie pozycji w oparciu o formację Głowy z Ramionami przyniosłoby stratę.

Czynnik 1

AUDNZD w momencie otwarcia pozycji znajdował się w trendzie bocznym. Trend boczny natomiast utworzył się na maksimach cenowych dla tej pary w tym roku. Kształt wskazywał na możliwe powstanie formacji RGR.

Czynnik 2

Czynnikiem drugim było pozytywne, zgodne z interpretacją formacji RGR nachylenie linii szyi, wzmocnione o wystąpienie weekendowej luki cenowej, która zgodnie z ideą klasyczną powinna być uzupełniona.

Czynnik 3

Trzecim punktem zagrywki było ustalenie TP, w związku z faktem braku dywergencji pomiędzy lewym ramieniem o głową (czynnik 6) targetem dla pozycji nie była wysokość formacji RGR, a punkt otwarcia luki cenowej. Brak dywergencji oznaczał ryzyko fałszywego wybicia z linii szyi.

Czynnik 4

Wieńczącym punktem zagrywki była formacja klina, to ona ostatecznie, na symulowanym prawym ramieniu wygenerowała moment do wejścia w rynek.

Czynnik 5

Formacja klina została wzmocniona dywergencją wskaźnikową, która jest kluczowym filtrem dla formacji zapowiadających odwrócenie trendu.

Czynnik 6

Ostatecznym czynnikiem dla którego całość nie została rozegrana jako średnioterminowa formacja RGR był brak dywergencji pomiędzy Głową a Lewym Ramieniem.

Zamknięcie pozycji nastąpiło z ręki, co nie jest typową sytuacją dla zagrywek klasycznych. Sprawdził się scenariusz fałszywego wybicia. Oczywiście tego typu sytuacje najczęściej pokrywają się z publikacją danych makroekonomicznych i w naszym przypadku również nie było odstępstwa od tej reguły. Publikacja danych powoduje bardzo szybkie „czyszczenie” drugiej strony transakcji co w naszym przypadku oznaczało bardzo głębokie chwilowe zejście w dół. Niestety nie był to na tyle duży ruch aby zrealizować zlecenie take profit, dlatego po odczekaniu godziny od świecy z dużym dolnym cieniem zdecydowaliśmy się na zamknięcie pozycji ręcznie.

Skąd ten godzinowy odstęp? Zwykle w przypadku zostawiania dużych cieni, rynek a w zasadzie druga strona transakcji, w naszym przypadku kupujący byli znacząco osłabieni (dużo osób wyleciało na SL) co oznacza że jest szansa przy nawet niewielkim wolumenie na uzupełnienie cienia. W tym przypadku nie było takiej sytuacji co skutkowało ostatecznym zamknięciem transakcji.

 
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here