Naga MarketsBitcoinBitcoin (BTC) może ucierpieć w wyniku exodusu inwestorów podążających za głównych trendem, chyba że zdoła wkrótce przebić się powyżej 40 000 USD, uważa zespół strategów z JPMorgan. Nikolaos Panigirtzoglou twierdzi, że utrzymujący się popyt na kontrakty terminowe na Bitcoina i 22,9 miliardów dolarów w Greyscale Bitcoin Trust może pomóc określić przyszłe perspektywy. Najpopularniejsza kryptowaluta konsoliduje we wtorek nieco powyżej poziomu 37 000 USD.

  • Napływ kapitału do Greyscale Bitcoin Trust musiałby utrzymać dzienne tempo 100 milionów USD
  • Boom na kryptowalutach od marca odzwierciedla także gwałtowny wzrost rynków finansowych
  • Jeśli cena Bitcoina nie przekroczy 40 000 USD, sygnały pędu będą naturalnie zanikać
  • Cyfrowe aktywo systematycznie dojrzewa jako zabezpieczenie przed słabością dolara i możliwością wzrostu inflacji

Bitcoin (BTC) może wrócić do szerokiej konsolidacji

Napływ kapitału do Greyscale Bitcoin Trust musiałby prawdopodobnie utrzymać swoje dzienne tempo 100 milionów dolarów w nadchodzących dniach i tygodniach, aby kurs BTC trwale przebił poziom 40 000 USD – napisali stratedzy w notatce.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy szukający wskazówek na temat apetytu inwestorów na ryzyko zostali złapani przez oszałamiający wzrost Bitcoina i burzliwy spadek o 10% z rekordowego poziomu prawie 42 000 USD 8 stycznia. Boom na kryptowalutach od marca odzwierciedla także gwałtowny wzrost rynków finansowych. Jednak czy niedawne zyski ostatecznie nie okażą się ulotne?

Jak dodali, przepływy inwestycji instytucjonalnych w kierunku funduszu Greyscale mogą pomóc największej na świecie kryptowalucie w dalszym wzroście.

Podążający za trendami traderzy mogą chcieć testu korekty z poprzedniego tygodnia. Sygnały pędu będą naturalnie zanikać do końca marca, jeśli cena Bitcoina nie przekroczy 40 000 USD – podkreślili.

To, co spowodowało prawie czterokrotny wzrost ceny Bitcoina przez cały rok, pozostaje nadal niejasne. Komentatorzy rynkowi powołują się m.in. na day traderów, zamożnych kupujących, fundusze hedgingowe, instytucje, a nawet oznaki zainteresowania ze strony inwestorów długoterminowych.

Jednak niektórzy, jak Chris Iggo, pozostają sceptyczni co do atrakcyjności Bitcoina dla dużych instytucji.

– Boję się pomyśleć, co większość dyrektorów ds. ryzyka pomyślałoby, gdyby zobaczyli, że Bitcoin znajduje się w ich podstawowym portfelu inwestycyjnym. Aby aktywa zostały uwzględnione w długoterminowym portfelu inwestycyjnym, należy móc przypisać im pewną fundamentalną wartość wewnętrzną – napisał w notatce dyrektor ds. inwestycji w Axa Investment Managers.

Zwolennicy Bitcoina argumentują, że cyfrowe aktywo systematycznie dojrzewa jako zabezpieczenie przed słabością dolara i możliwością wzrostu inflacji w odbudowującej się gospodarce światowej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs Bitcoina (BTC) wzrasta w nowym tygodniu

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty BTC/USD wzrastają drugą sesję z rzędu przebijając we wtorek poziom 37 000 USD. Dalsza aprecjacja ceny powinna doprowadzić do testu okrągłego poziomu 40 000 USD z celem na historyczne maksimum 42 000 USD. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 34 000 USD oraz okrągłe 30 000 USD. Dopiero spadek poniżej tych dwóch poziomów, a w konsekwencji przebicie tegorocznego dołka 27 733 USD wyhamowałoby presję kupujących.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here