Naga MarketsJeśli myślisz o rozpoczęciu swojej przygody ze światem tradingu, lub jesteś już aktywnym traderem zastanów się nad rozwiązaniem jakie niesie ze sobą handel społecznościowy. Przygotowałem dla Ciebie ważne – moim zdaniem – zalety takiego rozwiązania, które omawiam poniżej.


Zalety handlu społecznościowego

Rewolucja internetowa nie bez przyczyny nazywana jest właśnie w ten sposób. Internet umożliwił ludziom dostęp do informacji w każdej chwili i z każdego miejsca. Globalna sieć pozwoliła również na dotarcie do setek tysięcy, a nawet milionów innych użytkowników Internetu. Doskonale zdają sobie z tego sprawę wielkie koncerny wykupujące akcje marketingowe w sieci, ale również i zwykli ludzie tacy jak ja czy Ty, pragnący dzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą z innymi. Dzięki Internetowi każdy może poznać to, co do tej pory dostępne było jedynie dla garstki wybranych profesjonalistów. Jednym z przykładów takich zakresów wiedzy jest inwestowanie na rynkach finansowych. To co jeszcze do niedawna dostępne było jedynie dla facetów z Wall Street, dziś jest dostępne dla wszystkich.

Choć nadal potrzebujesz sporego kapitału i kilku licencji by działać na największych rynkach finansowych, to jednak używając kontraktów na różnicę kursową (CFD, Contract For Difference) jesteś w stanie zawierać transakcje na każdego rodzaju instrumentów. Jednak Internet umożliwia coś więcej niż tylko dostęp do rynku. Rozwój mediów społecznościowych oraz zbiorcza wiedza tłumu rzucają zupełnie nowe światło na trading. Poniżej znajdziesz cztery powody dla których warto zainteresować się handlem społecznościowym.

Edukacja rynkowa

Odpowiednia edukacja jest niezbędna do podejmowania mądrych decyzji inwestycyjnych. Równie ważny co sama wiedza jest sposób jej przedstawienia. W ciągu ostatnich lat stopniowo przyzwyczajaliśmy się do grafów, wykresów czy tabelek mających przekazać nam to co najważniejsze. Jednak najnowszym trendem jest socjalizacja traderów, którą próbują wprowadzać kolejne firmy inwestycyjne.

Handluj z innymi – sprawdź możliwości platformy Naga Trader

Możliwość swobodnej komunikacji i wymiany poglądów z innymi traderami jest niezwykle cennym narzędziem edukacyjnym. Nie ulega wątpliwości, że nie zastąpi ona standardowej edukacji rynkowej, lecz handel społecznościowy bardziej niż jakakolwiek inna forma edukacji wpływa na rozwój tradera.

Nawyki

Inną niezwykle przydatną cechą handlu społecznościowego jest przyswajanie nawyków innych, bardziej doświadczonych traderów. Mając do dyspozycji narzędzia pozwalające sprawdzić track record, czyli historię transakcji danego tradera jesteśmy w stanie stwierdzić czy jego wiedza jest warta kopiowania czy też nie.

Dodatkowo, efekt transparentności z jakim mamy do czynienia na platformach handlu społecznościowego powoduje, że duża część traderów handluje znacznie ostrożniej, chroniąc tym samym swój kapitał i redukując ryzyko transakcyjne. Niektóre platformy nagradzają ten sposób handlu, płacąc na przykład inwestorom, którzy zdobyli zaufanie odpowiedniej liczby innych użytkowników.

Różnorodność

Tradycja nie wkładania wszystkich jajek do jednego koszyka odnosi się również do tradingu. Wielu inwestorów potwierdza, że odpowiednia dywersyfikacja portfolio to klucz do zredukowania ryzyka. Logika tego działania jest prosta: jeśli inwestujesz w kilka różnych typów instrumentów i na jednym z nich tracisz pieniądze, nie stracisz całości depozytu. Niemniej jednak dywersyfikacja również wymaga wiedzy i umiejętności analizy, a przede wszystkim czasu. Tego czasem brakuje, dlatego prostszym rozwiązaniem jest… skopiowanie portfolio innego tradera. Można tego dokonać zarówno w sposób bardzo prosty (skopiowanie całości) lub zrezygnować z instrumentów z którymi nie jesteśmy zaznajomieni, redukując tym samym ryzyko jeszcze bardziej.

Oszczędność czasu

Automatyzacja handlu nie jest już nowością w świecie tradingu, a takie zlecenia jak stop loss czy take profit istniały jeszcze na długo przed rewolucją internetową. Niemniej jednak, każdy automat wymaga ludzkiej ingerencji, która podejmie właściwe decyzje.

Zacznij kopiować najlepszych traderów

I ponownie, platformy handlu społecznościowego oferują nie tylko możliwość skopiowania działań danego tradera, lecz przypisania mu odpowiedniej części naszego kapitału przeznaczonego na inwestycje. To świetne rozwiązanie dla osób, którym wciąż brakuje odpowiedniego doświadczenia rynkowego, lub dla tych którzy nie mają po prostu czasu na śledzenie rynków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here