Naga Markets

4 spółki z rekordem notowań w piątek. Akcje XTB zyskiwały na zamknięciu 10,6%!4 spółki z parkietu GPW osiągnęły podczas piątkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W gronie “rekordzistów” znalazły się: Ten Square Games, LiveChat, Nanogroup oraz Enelmed. Firmy zostały wypisane w kolejności od największego obrotu podczas sesji 16.10 do najmniejszego.

  • 4 spółki osiągnęły podczas piątkowej sesji najwyższy kurs w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotował Ten Square Games (18,4 mln zł.) a najmniejsze Enelmed (4,4 tys. zł.). 

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!Nagranie z zamknięcia piątkowych notowań, można obejrzeć poniżej. Cykl nagrań “Zamknięcie sesji na GPW” odbywa się codziennie, od godziny 16:45 i można go oglądać na żywo na stronie głównej Comparic.

Program prowadzi redaktor Marcin Podlacki. Partnerem audycji jest Giełda Papierów Wartościowych z siedzibą w Warszawie.

Mocne wzrosty na głównych indeksach GPW

Piątkowa sesja na GPW zakończyła się na sporym plusie. WIG20 zyskiwał na zamknięciu 1,71%, a WIG 1,53%. 4 spółki w trakcie lub na zakończenie notowań odnotowały najwyższy pułap z ostatnich 12 miesięcy. Największy wzrost wśród rekordzistów odnotowały akcje Nanogroup (+75%).

Rekordziści z piątkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Allegro liderem w zestawieniu dziennych obrotów

Piątkowa sesja na GPW charakteryzowała się sporą zmiennością oraz wysokimi obrotami. Przekroczyły one 2,366 mld zł., oczywiście w dużej mierze dzięki Allegro, które stanowiło o ponad 50% tych obrotów. Główne indeksy zyskiwały na wartości. Najbardziej popularne były walory Allegro, które zakończyły wtorkową sesję 2,81% na plusie. Obrót na akcjach spółki wyniósł ponad 1,269 mld zł. i zdeklasował drugi w rankingu CD Projekt, z obrotami na poziomie 239 mln zł. W gronie 10 najbardziej aktywnych, poza komponentami WIG20, znalazł się Biomed-Lublin oraz Mercator Medical.

XTB
Największe obroty podczas piątkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here