Naga MarketsKurs dolara (USD) będzie dalej spadać. 4. przyczyny utraty wartościOd maja 2020 roku dolar amerykański (USD) stracił na wartości w stosunku do euro, renminbi, jena i walut wschodzących, a także w stosunku do złota i Bitcoina. Utrzymywanie się kryzysu COVID w USA, wątpliwości co do przywództwa USA, co widać w spadku zakupów skarbowych, silniejszej ekspansji monetarnej w USA niż w innych regionach oraz szybkim wzroście zadłużenia zagranicznego USA można przypisać jako powód słabości USD, według analityków z Natixis. Indeks dolara (DXY) odbił w minionym tygodniu po wcześniejszym spadku do nowego minimum na poziomie 91,75.

  • Za słabość amerykańskiej waluty odpowiada silniejsze i trwalsze pogorszenie koniunktury w amerykańskiej gospodarce
  • Pogorszenie międzynarodowego wizerunku Donalda Trumpa
  • Silna ekspansja monetarna w USA i gwałtowny wzrost zadłużenia
  • EUR/USD najprawdopodobniej wzrośnie do 1,25, a USD/JPY spadnie do 100,00

Dolar (USD) w defensywie. To jeszcze nie koniec spadków?

Po pierwsze, za słabość amerykańskiej waluty odpowiada silniejsze i trwalsze pogorszenie koniunktury w amerykańskiej gospodarce spowodowane kryzysem COVID, biorąc pod uwagę przedłużający się kryzys zdrowotny w Stanach Zjednoczonych.

Po drugie, międzynarodowy wizerunek Donalda Trumpa pogorszył się jeszcze bardziej z powodu nowych napięć z Chinami i złego zarządzania pandemią (według sondaży).

Inwestorzy są również zaniepokojeni planem podatkowym Joe Bidena m.in. ostry wzrost podatków od kapitału. Kiedy patrzymy na zakupy obligacji przez nierezydentów, co może być wskaźnikiem zaufania do przywództwa USA, widzimy, że nowe zakupy zostały wstrzymane latem 2019 roku – napisano w raporcie.

Po trzecie, silniejsza ekspansja monetarna w Stanach Zjednoczonych niż w innych regionach.

Po czwarte, gwałtowny wzrost zadłużenia zagranicznego USA mógł również spowodować osłabienie dolara.

Jednocześnie dolar amerykański (USD) będzie dalej słabnąć bez względu na to, kto wygra wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych w listopadzie, przekonują eksperci z UBS Global Wealth Management. Podobnego zdania są analitycy z SocGen, którzy prognozują wzrost pary EUR/USD do 1,25 i spadek USD/JPY do psychologicznego poziomu 100,00.

Kurs DXY na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs DXY na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here