Naga MarketsKurs euro spadnie do 1,16 USD z tych 4 powodówKurs euro do dolara w lipcu zaliczył silny rajd wzrostowy, ale od czasu jego zakończenia porusza się bez konkretnego kierunku. Wiadomości napływające z Europy jak i Stanów Zjednoczonych nie są najlepsze, choć wydaje się, że bardziej pogarsza się sytuacja na Starym Kontynencie. Kathy Lien z BK Asset Management zauważa wiele powodów do potencjalnego spadku EUR/USD do poziomu 1,1600 i podzieliła się 4 najważniejszymi.

  • Druga fala pandemii COVID-19 może znów wyhamować gospodarkę strefy euro
  • EBC może zwiększyć skup aktywów w ramach PEPP
  • Inwestorzy mogą realizować zyski przez niepewność o wybory w USA

Koronawirus i wybory prezydenckie w USA

Przede wszystkim, Europę atakuje druga fala pandemii koronawirusa, co budzi obawy o powrót do trudnych czasów z początku roku. Europejskie kraje wprowadzają nowe ograniczenia, co hamuje gospodarkę.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Według Lien, częściowe lockdowny zabiją ożywienie strefy euro.
– Latem ekonomiści przewidzieli drugą połowę ożywienia w regionie, a teraz będzie szczęście, jeśli uda uniknąć podwójnej recesji. Dopiero zaczynamy widzieć pogorszenie danych ze strefy euro, ale w przyszłym miesiącu, kiedy zostaną opublikowane dane z października, dowiemy się, jak szkodliwe dla gospodarek były te nowe ograniczenia – uważa Lien.

Kolejny czynnik przemawiający za spadkami notowań wspólnej waluty to potencjalne zwiększenie pandemicznego skupu aktywów przez Europejski Bank Centralny (EBC), jeśli pandemii nie uda się opanować. Szefowa EBC, Christine Lagarde powiedziała, że Bank jest gotowy na wprowadzenie nowego bodźca i “użycie wszystkich narzędzi, które przyniosą najbardziej efektywny, wydajny i proporcjonalny wynik”.

Notowania euro rosną wraz z apetytem na ryzyko (wzrostem cen akcji). Jednak teraz dochodzi niepewność związana ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Realizacja zysków na szeroką skalę przez inwestorów z rynku akcji mogłaby spowodować osłabienie kursu euro.

Kurs euro testuje 1,18 USD

Notowania Eurodolara pod koniec września spadły w okolice poziomu 1,1615, gdzie teraz mamy wsparcia. W tym tygodniu obserwujemy natomiast zmagania z oporem przy 1,1170, a dziś kurs euro testuje nawet poziom 1,18 USD.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Do zrealizowania spadkowego celu 1,16 USD, który oczekuje Lien, niedźwiedzie muszą wrócić pod wspomnianą wyżej strefę oporu, a także pokonać wsparcie w okolicach 1,1700.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here