Naga Markets

3LP spodziewa się pozytywnego wpływu IV kw. na dynamikę sprzedaży w całym 2021r.Warszawa, 02.12.2021 (ISBnews) – Ostatni kwartał roku będzie miał istotny pozytywny wpływ na roczne dynamiki sprzedaży w spółce 3LP z grupy TIM, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Posadzego.

“Jeśli chodzi o przychody, zeszły rok zamknęliśmy na poziomie 115 mln zł, to było ok. 30% wzrostu r/r, teraz po trzech kwartałach ta dynamika wzrostu jest na zbliżonym poziomie 28%. Same przychody z usług fulfillmentowych rosły o 29% [w I-III kw. br.], poprzedni cały rok to była dynamika 38%. Należy tylko pamiętać, że IV kw. bardzo istotnie waży i te wyniki jeszcze się poprawią” – powiedział Posadzy podczas wideokonferencji.



W okresie I-III kw. 2021 r. 3LP miało 102,5 mln zł przychodów całkowitych wobec 80,2 mln zł rok wcześniej, w tym przychody z usług fulfillmentu wyniosły 78,5 mln zł (rok wcześniej: 60,9 mln zł).

Prezes poinformował także, że w ciągu 2 lat łączna powierzchnia magazynowa spółki powiększy się do ok. 210 tys. m2.

“Na dziś dysponujemy powierzchnią magazynową ok. 80 tys. m2, w dwóch lokalizacjach – Siechnicach i Wojkowicach. W Siechnicach dobudujemy kolejne 25 tys. m2, więc w Siechnicach będziemy dysponować powierzchnią 75 tys. m2 plus powierzchnie, które będziemy mieli w Wojkowicach i nowe powierzchnie, na które mamy podpisane umowy. To pozwala nam prognozować, że w ciągu kolejnych 2 lat ta powierzchnia, którą zarządzamy, urośnie do 210 tys. m2” – wyjaśnił prezes.

Kolejne hale spółki będą powstawać “w lokalizacjach atrakcyjnych z punktu widzenia klientów i miejscach zapewniających dobry dostęp do kadry pracowniczej”, dodał.

3LP specjalizuje się w świadczeniu zautomatyzowanych usług logistycznych podmiotom z branży e-commerce. Spółka została zawiązana w marcu 2016 roku. Od początku jedynym akcjonariuszem jest TIM.

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 064,87 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty wiadomości | brokerzy ecn | średni kurs rubla | bitcoin wykres | notowania kruk | cdr akcje wykres | bitcoin aktualności |



Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here